Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Christina Aguilera

+13
filis
Kostas vandikos
n1kos
Diafora_
thebest20
Chronis
ChristosSav
kinop
neereaux
Leonidas
Filippos
oberlina
Kostas_1
17 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18395
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 2:06 pm
Γενικό σχόλιο:
- Καταλαβαίνω όλες τις μεριές και πως ως φαν δεν σου είναι ευχάριστο να διαβάζεις αρνητικά για τις αγαπημένες σου. Γι' αυτό κι εγώ προσπαθώ να μη μιλάω με χαρακτηρισμούς π.χ. ατάλαντη, άφωνη κ.λπ., γιατί ξέρω πως αυτό που εμένα με αφήνει αδιάφορο, κάποιον άλλον μπορεί να τον συγκινεί.
Δηλαδή ακόμη και για την JLo που "κράζω" για να πειράξω τον Κώστα, αναγνωρίζω ότι έχει το ταλέντο της εκρηκτικής σκηνικής παρουσίας, παρόλο που σαν φωνή δεν μου λέει κάτι.
Επειδή είμαστε μια όμορφη παρέα και απολαμβάνω τις συζητήσεις μας, το θέμα είναι να προσέχουμε λίγο τις διατυπώσεις μας, γιατί ο γραπτός λόγος παρεξηγείται πολύ εύκολα.

Αρέσει στον χρήστη Kostas_1

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 2:25 pm
n1kos έγραψε:
Δεν την άφησαν δηλαδή να αποκτήσει δική της ταυτότητα ενώ ήταν το πιο εύκολο πράγμα για τη Κριστίνα. Προσπαθούσαν νομίζω να τη κάνουν να κινείται πάντα στις σκιές άλλων πετυχημένων ποπ γυναικών και φαινόταν χαμένη και αυτή σε όλο αυτο. 
Η δισκογραφία της είναι ένα μπέρδεμα, δε ξέρω αν φταίει αυτή. 
Στο Liberation βρήκε τον εαυτό της και μετά από χρόνια είπα ναι αυτό είναι Κριστίνα και πως θα έπρεπε να έχει κινηθεί χρόνια τώρα. Τώρα την έχω χάσει πάλι, δε καταλαβαίνω που θέλει να το πάει.

το bionic ετοιμαζόταν χρόνια πριν και δεν είχε καμία σχέση με gaga και το να θέλουν να την χτυπήσουν ή οτιδήποτε τέτοιο. 

Η δισκογραφία της όντως είναι ένα μπέρδεμα και φταίει αποκλειστικά αυτή γιατί αυτό επέλεξε. Δεν θέλησε να μπει ποτέ σε κανένα κουτάκι. Και αυτό την κάνει ιδιαίτερη και ξεχωριστή. Ναι, οκ δεν είναι στην πρώτη γραμμή 20 χρόνια. Και; Ποια είναι; Είναι μήπως η Britney? Είναι η Jlo? Δεν καταλαβαίνω το obsession με το να κάνουν όλες την καριέρα της Beyonce και της Madonna. Εγώ ως φαν δεν θα ήθελα να μου βγάζει μουσική στυλ Pink για να επιβιώνει στο ραδιόφωνο ούτε να περιφέρεται ως celebrity με διάφορες αφορμές από εδώ και από εκεί. 

Γενικά, αυτό ακριβώς δεν καταλαβαίνω. Η Κριστίνα έκανε κάποιες επιλογές αρκετά συνειδητές στην ζωή της και τώρα βρίσκεται σε μια πανέμορφη και ευτυχισμένη φάση αποτραβηγμένη από τα media και το press κάνοντας μουσική που γουστάρει και εξαργυρώνοντας το όποιο legend status της.

Η σύγκριση με Anastacia πχ είναι ακριβώς αυτό που ΔΕΝ είναι η Αγκιλέρα. Η Αναστασία είναι μια φωνάρα που έκανε 2-3 επιτυχίες και δεν άφησε κανένα impact. Ξεχάστηκε. Η Aguilera από την άλλη έχει αφήσει μουσικό και pop culture body of work που έχει μεγάλο influence στην νέα γενιά καλλιτεχνών και στο lgbtq community και θα συνεχίσει να έχει για πολλά χρόνια.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 2:30 pm
Filippos έγραψε:Προς Oberlina:
-Ναι οι Maroon 5 το 2011 ήταν ένα τίποτα. Μόνο που είχαν ήδη #1 albums, #1 hit και άλλα 6-7 top 20 hits παγκοσμίως. Οκ.
-Εσύ δηλαδή μπορείς να λες ότι η Britney είχε μόνο generic pop τραγούδια και ήταν μαριονέτα της δισκογραφικής της χωρίς ταλέντο, επειδή είναι η άποψή σου και σεβαστή. Όταν εγώ όμως αναφέρω ότι η Xtina υπήρξε cocky, το λέω μόνο και μόνο επειδή είμαι brit army και δεν μπορώ να έχω αντικειμενική άποψη. Αυτό σου φαίνεται σωστό ; 
-Προσπερνώ την μπηχτή για τα streams της Britney. Θέλεις αλήθεια να συγκρίνουμε τα μεγαλύτερα hits που έκαναν επί 00s που ήταν και οι δύο στο peak τους ;
-Επίσης που να μην έγραφα ότι αναγνωρίζω το legend status της. Έμεινες μόνο σε αυτό που ήθελες για να με ακυρώσεις και ότι λέω τα ίδια και τα ίδια. Αν εσύ ως φαν είσαι ικανοποιημένη από την εμπορική επιτυχία της Xtina στα 10s (γιατί αυτό ήταν το αρνητικό που έγραψα) οκ πάω πάσο.

δεν με ενδιαφέρει καθόλου η Brintey. Και μόνο το ότι σκέφτομαι να κάνω συζήτηση μαζί σας εδώ μέσα για την Britney με πιάνει πονοκέφαλος. Ήδη από 2 προτάσεις μου τα έχεις βγάλει όλα out of context και αντιστρέφεις επιχειρήματα για να πάει η κουβέντα εκεί που σε συμφέρει. Συγγνώμη αν παρερμήνευσα και 1 πράγμα που έγραψες όταν 3 άτομα την πέφτουν σε αυτό το thread γράφοντας την μια ακραία υποτιμητική προσβολή μετά την άλλη.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18395
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 2:39 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Προς Oberlina:
-Ναι οι Maroon 5 το 2011 ήταν ένα τίποτα. Μόνο που είχαν ήδη #1 albums, #1 hit και άλλα 6-7 top 20 hits παγκοσμίως. Οκ.
-Εσύ δηλαδή μπορείς να λες ότι η Britney είχε μόνο generic pop τραγούδια και ήταν μαριονέτα της δισκογραφικής της χωρίς ταλέντο, επειδή είναι η άποψή σου και σεβαστή. Όταν εγώ όμως αναφέρω ότι η Xtina υπήρξε cocky, το λέω μόνο και μόνο επειδή είμαι brit army και δεν μπορώ να έχω αντικειμενική άποψη. Αυτό σου φαίνεται σωστό ; 
-Προσπερνώ την μπηχτή για τα streams της Britney. Θέλεις αλήθεια να συγκρίνουμε τα μεγαλύτερα hits που έκαναν επί 00s που ήταν και οι δύο στο peak τους ;
-Επίσης που να μην έγραφα ότι αναγνωρίζω το legend status της. Έμεινες μόνο σε αυτό που ήθελες για να με ακυρώσεις και ότι λέω τα ίδια και τα ίδια. Αν εσύ ως φαν είσαι ικανοποιημένη από την εμπορική επιτυχία της Xtina στα 10s (γιατί αυτό ήταν το αρνητικό που έγραψα) οκ πάω πάσο.

δεν με ενδιαφέρει καθόλου η Brintey. Και μόνο το ότι σκέφτομαι να κάνω συζήτηση μαζί σας εδώ μέσα για την Britney με πιάνει πονοκέφαλος. Ήδη από 2 προτάσεις μου τα έχεις βγάλει όλα out of context και αντιστρέφεις επιχειρήματα για να πάει η κουβέντα εκεί που σε συμφέρει. Συγγνώμη αν παρερμήνευσα και 1 πράγμα που έγραψες όταν 3 άτομα την πέφτουν σε αυτό το thread γράφοντας την μια ακραία υποτιμητική προσβολή μετά την άλλη.
Τι ακριβώς έβγαλα out of context ; Ανέφερα ότι η Xtina ήταν cocky και είχε ύφος "κάνω τέχνη", χωρίς ΚΑΜΙΑ απολύτως αναφορά στη Britney και στην όλη κόντρα. Επίσης ότι είναι ένα απλό λάθος στην καριέρα της που το διακρίνω ως τρίτος (δηλαδή όχι φαν) και η απάντησή σου ήταν πως δεν είμαι τρίτος γιατί είμαι brit army και έχω επηρεαστεί από τα αρνητικά που γράφουν. Έγινε κάτι διαφορετικό ;
Σχολίασες πως κάνει περισσότερα streams από albums άλλων "hitmakers" που οι φανς της γράφουν ασυναρτησίες. Πάλι εσύ ανέφερες την Britney δηλαδή.
Επίσης αν μιλάμε για πεσίματα, τι να πω κι εγώ που την Mariah την έχετε ξεσκίσει την γυναίκα και έχετε γράψει όλοι άκρως υποτιμητικά σχόλια.
Έγραψα για legend status και επέλεξες να σταθείς μόνο στο αρνητικό. Οκ.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 2:45 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Προς Oberlina:
-Ναι οι Maroon 5 το 2011 ήταν ένα τίποτα. Μόνο που είχαν ήδη #1 albums, #1 hit και άλλα 6-7 top 20 hits παγκοσμίως. Οκ.
-Εσύ δηλαδή μπορείς να λες ότι η Britney είχε μόνο generic pop τραγούδια και ήταν μαριονέτα της δισκογραφικής της χωρίς ταλέντο, επειδή είναι η άποψή σου και σεβαστή. Όταν εγώ όμως αναφέρω ότι η Xtina υπήρξε cocky, το λέω μόνο και μόνο επειδή είμαι brit army και δεν μπορώ να έχω αντικειμενική άποψη. Αυτό σου φαίνεται σωστό ; 
-Προσπερνώ την μπηχτή για τα streams της Britney. Θέλεις αλήθεια να συγκρίνουμε τα μεγαλύτερα hits που έκαναν επί 00s που ήταν και οι δύο στο peak τους ;
-Επίσης που να μην έγραφα ότι αναγνωρίζω το legend status της. Έμεινες μόνο σε αυτό που ήθελες για να με ακυρώσεις και ότι λέω τα ίδια και τα ίδια. Αν εσύ ως φαν είσαι ικανοποιημένη από την εμπορική επιτυχία της Xtina στα 10s (γιατί αυτό ήταν το αρνητικό που έγραψα) οκ πάω πάσο.

δεν με ενδιαφέρει καθόλου η Brintey. Και μόνο το ότι σκέφτομαι να κάνω συζήτηση μαζί σας εδώ μέσα για την Britney με πιάνει πονοκέφαλος. Ήδη από 2 προτάσεις μου τα έχεις βγάλει όλα out of context και αντιστρέφεις επιχειρήματα για να πάει η κουβέντα εκεί που σε συμφέρει. Συγγνώμη αν παρερμήνευσα και 1 πράγμα που έγραψες όταν 3 άτομα την πέφτουν σε αυτό το thread γράφοντας την μια ακραία υποτιμητική προσβολή μετά την άλλη.
Τι ακριβώς έβγαλα out of context ; Ανέφερα ότι η Xtina ήταν cocky και είχε ύφος "κάνω τέχνη", χωρίς ΚΑΜΙΑ απολύτως αναφορά στη Britney και στην όλη κόντρα. Επίσης ότι είναι ένα απλό λάθος στην καριέρα της που το διακρίνω ως τρίτος (δηλαδή όχι φαν) και η απάντησή σου ήταν πως δεν είμαι τρίτος γιατί είμαι brit army και έχω επηρεαστεί από τα αρνητικά που γράφουν. Έγινε κάτι διαφορετικό ;
Σχολίασες πως κάνει περισσότερα streams από albums άλλων "hitmakers" που οι φανς της γράφουν ασυναρτησίες. Πάλι εσύ ανέφερες την Britney δηλαδή.
Επίσης αν μιλάμε για πεσίματα, τι να πω κι εγώ που την Mariah την έχετε ξεσκίσει την γυναίκα και έχετε γράψει όλοι άκρως υποτιμητικά σχόλια.
Έγραψα για legend status και επέλεξες να σταθείς μόνο στο αρνητικό. Οκ.
Θα σου στείλω αλλου. Βαριεμαι να γράφω εδώ κατεβατά για βλακείες.

Να ξέρεις πάντως, η αντιστροφή επιχειρήματος γίνεται και απο την άλλη πλευρά. Επιλέγω να ΜΗΝ την κάνω αυτή την στιγμή γιατί πραγματικά βαριεμαι το πέσιμο που θα ακολουθήσει.
Kostas vandikos
Kostas vandikos
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1614
Join date : 19/10/2022
Age : 24
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2010
Αγαπημένο τραγούδι: Θα θελα /Αγάπη/Όλα οδηγούν σ εσένα
Αγαπημένος δίσκος: Γεια /Αυλή Παραδείσου

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 4:39 pm
Ειρήνη υμίν ✌

Αρέσει στον χρήστη Diafora_

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 58529
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 4:46 pm
Kostas vandikos έγραψε:Ειρήνη υμίν ✌
Κάλε αυτό δεν είναι τίποτα
Έχουμε σκοτωθεί χειρότερα

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, Filippos και Diafora_

Kostas vandikos
Kostas vandikos
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1614
Join date : 19/10/2022
Age : 24
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2010
Αγαπημένο τραγούδι: Θα θελα /Αγάπη/Όλα οδηγούν σ εσένα
Αγαπημένος δίσκος: Γεια /Αυλή Παραδείσου

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 4:59 pm
Leonidas έγραψε:
Kostas vandikos έγραψε:Ειρήνη υμίν ✌
Κάλε αυτό δεν είναι τίποτα
Έχουμε σκοτωθεί χειρότερα
Τουλάχιστον μετά είστε μονιασμένοι 42kmoig Oops

Αρέσει στον χρήστη Diafora_

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιουλ 16, 2023 7:38 pm
speaking of vibrato  Christina Aguilera - Σελίδα 10 1f451 
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Δευ Ιουλ 17, 2023 9:59 pm
Rita Ora's 'Girl in the Mirror' on her new album 'You & I' is inspired by Christina Aguilera's 'Beautiful' video!

"I was really inspired by Christina Aguilera's music video for “Beautiful” and this song is my version of that. I faced my fears and put them in the song. It’s about self-love."



Christina Aguilera - Σελίδα 10 F1PykXoaUAAwFYG?format=jpg&name=medium



Christina Aguilera - Σελίδα 10 F1PylYYaYAAWK1D?format=jpg&name=medium
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Δευ Ιουλ 17, 2023 10:02 pm
According to Vogue Magazine, Troye Sivan named Janet Jackson, Christina Aguilera and Britney Spears as one of the main inspirations for his upcoming album "Something To Give Each Other."


"During our conversation, Sivan invokes Janet Jackson as a key inspiration (taste!), and names Christina Aguilera and Britney Spears as other formative influences."



https://www.vogue.com/article/troye-sivan-rush-new-album-interview



Christina Aguilera - Σελίδα 10 F1A6CeIaYAIkW1x?format=jpg&name=large
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 58529
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Δευ Ιουλ 17, 2023 10:39 pm
Τώρα που το έβαλες, μου αρέσει πολύ το νέο του Troye Sivan

______________________
Lady Gaga Save Us
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Δευ Ιουλ 17, 2023 10:46 pm
είναι εντελώς bop...περιμένω και το άλμπουμ

της Ριτα αρκετά αδιάφορο άλμπουμ αλλά το Girl in the Mirror είναι από αυτά που ξεχωρίζουν 
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιουλ 23, 2023 12:23 pm
Christina Aguilera with Karol G at Selena Gomez’s 31st birthday party

Christina Aguilera - Σελίδα 10 F1tLupmaYAE3Tdq?format=jpg&name=large

Άλλη μια κόρη που έχει πει πολλές φορές ότι η Κριστίνα είναι inspiration της.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιουλ 23, 2023 12:30 pm
Christina Aguilera at Selena Gomez’s 31st birthday party Christina Aguilera - Σελίδα 10 1f389

Christina Aguilera - Σελίδα 10 F1s-qwYaUAIm2Lo?format=jpg&name=large

77717810 77717810 77717810 77717810 77717810

Αρέσει στον χρήστη Filippos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιουλ 23, 2023 1:27 pm
το ότι στρογγυλοκάθισε στο καναπεδάκι και περνούσαν οι άλλες να φωτογραφηθούν όπως με τις γιαγιάδες στα οικογενειακά τραπέζια rip Hysterical

Αρέσει στον χρήστη Filippos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Τρι Ιουλ 25, 2023 8:09 pm
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Τρι Ιουλ 25, 2023 9:44 pm
Έχει μπει τουίτερ και τιζάρει αβέρτα κολλάμπ με Selena Gomez ΤΗΝ ΣΕΛΙΝΑ ΓΚΟΜΕΖ ΜΟΥ και karol g ίσως

Σπόιλερ:

Αρέσει στους χρήστες Filippos και ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Τρι Ιουλ 25, 2023 9:45 pm






oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17273
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 10 Empty Απ: Christina Aguilera

Δευ Ιουλ 31, 2023 10:43 pm
μη δει βλακεία αμέσως να πάει να την αγοράσει
Christina Aguilera - Σελίδα 10 Img_3610

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης