Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Christina Aguilera

+13
filis
Kostas vandikos
n1kos
Diafora_
thebest20
Chronis
ChristosSav
kinop
neereaux
Leonidas
Filippos
oberlina
Kostas_1
17 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18395
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Παρ Ιουλ 14, 2023 9:41 pm
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Όχι προφανώς και δεν το λέω ως το μεγαλύτερο λάθος της καριέρας της. Απλά αναφέρω πράγματα που μου έρχονται στο μυαλό ως τρίτος που δεν έχει συνολική επίγνωση της πορείας της. 
Είναι μια εικόνα που είχα πριν μπω στο stan twitter και δεν λέω ότι αντιπροσωπεύει κάθε άτομο. give_rose
Δεν εισαι 3ος όμως. Είσαι «Brit army» και είναι λογικό να έχεις μια αρνητικότητα για την Κριστινα ή τουλάχιστον να έχεις δει πολλά αρνητικά για αυτή.

Δεν πιστεύω ότι ένας 3ος που απλά ακουει μουσική ξέρει τίποτα από όλα αυτά (ή τον ενδιαφέρει κιόλας)
Άρα με την ίδια λογική κι εσύ ως fighter είσαι αρνητικά διακείμενη απέναντι στη Britney ;  
Ανεξαρτήτως κόντρας κάποια πράγματα είναι εύκολα αντιληπτά.
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 58529
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Παρ Ιουλ 14, 2023 10:11 pm
oberlina έγραψε:Ναι την ακούς αλλά ξέρεις όλα τα κακά που έχει πει για Δέσποινα και θεωρείς την συμπεριφορά της κατινίστικη. Εγώ πχ πριν μπω στα φόρουμ δεν είχα ιδέα για την πλειοψηφία των δηλώσεων αυτών. Ήξερα ότι απλά ήταν ένα ποπ δίλλημα και μέχρι εκεί.

Δεν θα συνεχίσω την οποία συζήτηση γιατί αυτά που γράφεις για xtina είναι εκτός τόπου και χρόνου στον πραγματικό κόσμο και το έχω αποδείξει ουκ ολίγες φορές. Το γεγονός ότι αγνοείς τόσα παραδείγματα και ποστ που έχω κάνει κατά καιρούς που αποδεικνύουν το ποσο λάθος έχεις και εμμένεις στο ίδιο narrative δείχνει ότι επιλεγεις να πιστεύεις κάτι συγκεκριμένο.

Κανένα από τα παραδείγματα που ανέβασες κατα καιρούς δεν επιβεβαίωσαν αυτό που θες να στηρίξεις.
Μια επιτυχημένη τραγουδίστρια για μια 5ετια ήταν και έκτοτε κάποιες λαμπρές εξαιρέσεις.

Ελα βρε οβερλινα μόνη σου ανεβάζεις σε αυτό το θέμα φωτογραφίες από festivals & prides. Τουρ έκανε πριν 4 χρόνια που τα πήγε σχετικά καλά.
Καμία δισκογραφική επιτυχία μετά την συνεργασία με Pitbull που ήταν το 2012. Δυο δίσκους έβγαλε τα τελευταία 5 χρόνια και κανένας δεν έκανε τίποτα.
Το AGUILERA είχε τόοοοσες συνεργασίες και πάλι τίποτα.

Ξαναλέω καμία μα καμία της γενιάς της που ήταν στη πρώτη γραμμή δεν έχει φτάσει σε αυτό το σημείο.
Αν εσείς σαν φαν είστε ευχαριστημένοι με αυτό τότε εντάξει... εγώ που απλά ακούω τη μουσική της βλέπω ότι αδικήθηκε όσο καμία άλλη και μάλλον για αυτό φταίει η ίδια και η ομάδα της

______________________
Lady Gaga Save Us

Διαφωνεί ο χρήστης oberlina

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18395
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Παρ Ιουλ 14, 2023 10:20 pm
Christina Aguilera - Σελίδα 8 200.gif?cid=b86f57d3bddb3o2idsks7vjfhrfeljm7j32v3acmtqs8zhsr&ep=v1_gifs_search&rid=200
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7845
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Παρ Ιουλ 14, 2023 10:24 pm
ChristosSav έγραψε:
Filippos έγραψε:Εγώ θεωρώ πως υπήρξε αρκετά cocky και η εικόνα που έβγαζε προς τα έξω δεν της έκανε καλό, την έκανε αντιπαθή σε μερίδα του κόσμου. Επίσης θεωρώ πως από πολύ νωρίς ήταν σε φάση "εγώ κάνω τέχνη, δεν είμαι πλέμπα σαν εσάς" που της έκανε επίσης κακό. Άσε τα τραγούδια να μιλήσουν από μόνα τους, δεν χρειάζεται να το πουλάς κιόλας τόσο.

你先开始的

'εσυ το ξεκίνησες' στα κινέζικα.

Σπόιλερ:

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18395
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Παρ Ιουλ 14, 2023 10:33 pm
ChristosSav έγραψε:
ChristosSav έγραψε:
Filippos έγραψε:Εγώ θεωρώ πως υπήρξε αρκετά cocky και η εικόνα που έβγαζε προς τα έξω δεν της έκανε καλό, την έκανε αντιπαθή σε μερίδα του κόσμου. Επίσης θεωρώ πως από πολύ νωρίς ήταν σε φάση "εγώ κάνω τέχνη, δεν είμαι πλέμπα σαν εσάς" που της έκανε επίσης κακό. Άσε τα τραγούδια να μιλήσουν από μόνα τους, δεν χρειάζεται να το πουλάς κιόλας τόσο.

你先开始的

'εσυ το ξεκίνησες' στα κινέζικα.

Σπόιλερ:

Δοκίμασε κι αυτό:

泰勒·斯威夫特比碧昂丝更好。


Σπόιλερ:

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1 και ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7845
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Παρ Ιουλ 14, 2023 10:37 pm
Κλαίω

Αρέσει στον χρήστη Filippos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17271
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 1:13 am
Δεν θα μπω καν στον κόπο να απαντήσω. Δεν έχει σημασία. Και 100 φορές να γράψεις για 5 χρόνια καριέρας και ολεσ αυτες τις κουταμάρες που απλά κακίες ειναι ουσιαστικά, δεν θα γίνουν αλήθεια. Απλά προσοχή μην τα πείτε και παραέξω γιατί μόνο εμπάθεια βγάζουν. 🤷‍�
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 58529
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 1:21 am
Αν από το σχόλιο μου βλέπεις εμπάθεια και κακιά τότε θα σου πρότεινα και εσυ να πάψεις να βλέπεις με παρωπίδες τύπου «Αυτός ακούει Μπριτνευ αρα δεν χωνεύει Αγκιλέρα».

Δεν είμαστε όλοι το ίδιο   Wink

______________________
Lady Gaga Save Us
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17271
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 1:58 am
“Μια επιτυχημένη τραγουδίστρια για μια 5ετια ήταν”
- Leonidas για Christina Aguilera, 2023

σοβαρά… get it together. Που θα μου πεις και για παρωπίδες. 🤡
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 33492
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 1:59 am
Εγώ να πω οτι υπάρχει όντως κάποιος που πιστευει οτι εκανε πάνω απο 5 χρονια καριέρα ή να το αφήσω να παμε παρακάτω να κοιμηθούμε ήσυχα ;  Ventalia

Διαφωνεί ο χρήστης oberlina

Diafora_
Diafora_
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1403
Join date : 26/06/2018

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 2:03 am
Παιδιά, θα πω κι εγώ τη γνώμη μου μιας κι έχω ζήσει την καριέρα της από το ξεκίνημα. Έχει πουλήσει πάνω από 100 εκατομμύρια και στα 00s ήταν στους 20 εμπορικότερους καλλιτέχνες στην Αμερική. Προφανώς κι έχει σημαντική πορεία σαν ποπ τραγουδίστρια. Θεωρείται δικαίως από τις τοπ vocalists, το hurt δεν αγγίζεται, μιλάμε για ένα από τα δυσκολότερα κομμάτια στο είδος του. Από το bionic και μετά τα άλμπουμ της εμπορικά δεν πάνε καλά, ωστόσο σποραδικά κατάφερε να κάνει επιτυχία με μερικά singles, πχ say something και άλλα. Συμφωνώ ότι πλέον δεν είναι τόσο relevant κι έχει κάνει πάρα πολλά λάθη, ωστόσο η φωνή της και η καριέρα της νομίζω είναι αδιαμφισβήτητα. Δεν ξέρω αν έχει νόημα να συγκρίνουμε καλλιτέχνες τέτοιου βεληνεκούς, είναι πολλοί οι παράγοντες που παίζουν ρόλο. Πχ η jennifer Lopez (που μου αρέσει πολύ) δεν άγγιξε ποτέ μουσικά το peak της Αγκιλέρα. Τέλος να σημειώσω ότι και για εμένα η εμπορικοτητα δεν είναι ασφαλές κριτήριο, οι αγαπημένοι μου καλλιτέχνες δεν είναι στους πιο εμπορικούς. Πχ η Kate Bush δεν έχει κάνει τις πωλήσεις των Madonna, Whitney, Celine, Mariah κλπ. Αλλά είναι αστείο να πιστεύεις ότι υστερεί σε κάτι. Μάλλον υπερτερεί, αλλά άλλη κουβέντα αυτό. Τώρα ok, προφανώς και η Aguilera δεν είναι στην κατηγορία αυτή, αλλά το αναφέρω κι αυτό για να δείξω ότι κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Diafora_
Diafora_
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1403
Join date : 26/06/2018

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 2:06 am
5 μόνο χρόνια καριέρα σε καμία περίπτωση δεν έκανε. Και να τα μετρήσουμε 5 δεν βγαίνουν. Από το 1999 μέχρι το 2007 νομίζω ήταν πολύ επιτυχημένη. Κι αργότερα είχε κάποιες εκλάμψεις.
Diafora_
Diafora_
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1403
Join date : 26/06/2018

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 2:08 am
Νιώθω ήδη γέρος με αυτή τη συζήτηση. Καληνύχτα γιατί θα με πιάσουν τα υπαρξιακά. Με αγάπη σε όλα τα βανδομέλη.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17271
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 2:10 am
Diafora_ έγραψε:Παιδιά, θα πω κι εγώ τη γνώμη μου μιας κι έχω ζήσει την καριέρα της από το ξεκίνημα. Έχει πουλήσει πάνω από 100 εκατομμύρια και στα 00s ήταν στους 20 εμπορικότερους καλλιτέχνες στην Αμερική. Προφανώς κι έχει σημαντική πορεία σαν ποπ τραγουδίστρια. Θεωρείται δικαίως από τις τοπ vocalists, το hurt δεν αγγίζεται, μιλάμε για ένα από τα δυσκολότερα κομμάτια στο είδος του. Από το bionic και μετά τα άλμπουμ της εμπορικά δεν πάνε καλά, ωστόσο σποραδικά κατάφερε να κάνει επιτυχία με μερικά singles, πχ say something και άλλα. Συμφωνώ ότι πλέον δεν είναι τόσο relevant κι έχει κάνει πάρα πολλά λάθη, ωστόσο η φωνή της και η καριέρα της νομίζω είναι αδιαμφισβήτητα. Δεν ξέρω αν έχει νόημα να συγκρίνουμε καλλιτέχνες τέτοιου βεληνεκούς, είναι πολλοί οι παράγοντες που παίζουν ρόλο. Πχ η jennifer Lopez (που μου αρέσει πολύ) δεν άγγιξε ποτέ μουσικά το peak της Αγκιλέρα. Τέλος να σημειώσω ότι και για εμένα η εμπορικοτητα δεν είναι ασφαλές κριτήριο, οι αγαπημένοι μου καλλιτέχνες δεν είναι στους πιο εμπορικούς. Πχ η Kate Bush δεν έχει κάνει τις πωλήσεις των Madonna, Whitney, Celine, Mariah κλπ. Αλλά είναι αστείο να πιστεύεις ότι υστερεί σε κάτι. Μάλλον υπερτερεί, αλλά άλλη κουβέντα αυτό. Τώρα ok, προφανώς και η Aguilera δεν είναι στην κατηγορία αυτή, αλλά το αναφέρω κι αυτό για να δείξω ότι κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.

Μην προσπαθείς εδώ μέσα. Η καριέρα της προφανώς και είναι αδιαμφισβήτητη εκτός από 2-3 άτομα εδώ μέσα που σε λίγο θα την παρουσιάσουν και ως one hit wonder Hysterical rip
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17271
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 2:13 am
Diafora_ έγραψε:5 μόνο χρόνια καριέρα σε καμία περίπτωση δεν έκανε. Και να τα μετρήσουμε 5 δεν βγαίνουν. Από το 1999 μέχρι το 2007 νομίζω ήταν πολύ επιτυχημένη. Κι αργότερα είχε κάποιες εκλάμψεις.

Για 8 χρόνια ήταν στην πρώτη γραμμή. Καθόλου μικρό διάστημα.
Μετά διατήρησε το legacy της με κάποιες εμπορικές εκλάμψεις όπως λες. 
Αυτή είναι η πραγματικότητα. Τώρα και εγώ μπορώ να γράψω 100 φορές ότι ο Αι Βασίλης υπάρχει αλλά δεν θα υπάρξει ποτέ rip

Αρέσει στον χρήστη Diafora_

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 33492
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 9:03 am
Οι «εμπορικές» εκλάμψεις εντωμεταξύ να ειναι αλλα 2 τραγούδια  απο το 2007 ως το 2012 ; Απο τότε εμπορικά σαν να μην υπαρχει για το ευρυ κοινο

Διαφωνεί ο χρήστης oberlina

Diafora_
Diafora_
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1403
Join date : 26/06/2018

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 11:45 am
Έτσι πρόχειρα μου έρχονται στο μυαλό τα say something, moves like jagger, feel this moment, ίσως λιγότερο και το your body. Επίσης το ost του burlesque δεν τα πήγε κι άσχημα. Οπότε δεν είναι 2 τραγούδια. Όμως σίγουρα έχουν περάσει αρκετά χρόνια από τότε που έχει να κάνει εμπορική επιτυχία. Δεν νομίζω όμως ότι δεν είναι αναγνωρίσιμη ή ότι αμφισβητεί κάποιος την επιτυχία που έχει κάνει. Το φωνητικό κομμάτι της δίνει επίσης boost νομίζω στη συνείδηση πολλών ακόμα κι αν δεν έχει ενεργά σουξέ.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17271
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 11:54 am
Κώστα μου ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι όσο το συνεχίζεις εκτίθεσαι. 🤷‍�
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 58529
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 12:03 pm
To Burlesque έγινε χρυσό σαν άλμπουμ 4 χρόνια μετά την κυκλοφορία του, με πικ στο 18 και μου λέτε ότι δεν τα πήγε και άσχημα;

Οκ

______________________
Lady Gaga Save Us

Διαφωνεί ο χρήστης oberlina

Diafora_
Diafora_
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1403
Join date : 26/06/2018

Christina Aguilera - Σελίδα 8 Empty Απ: Christina Aguilera

Σαβ Ιουλ 15, 2023 12:09 pm
Leonidas έγραψε:To Burlesque έγινε χρυσό σαν άλμπουμ 4 χρόνια μετά την κυκλοφορία του, με πικ στο 18 και μου λέτε ότι δεν τα πήγε και άσχημα;

Οκ
Προφανώς δεν είναι hit, αλλά πήρε απονομές σε αρκετές χώρες. Οπότε άσχημα δεν πήγε λέω εγώ. Δεν νομίζω βρε παιδιά μου να διαφωνεί κάνεις σε αυτά που έγραψα στο τελευταίο σχόλιο.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης