Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Unpopular Opinions - Pop Music

+8
kinop
Kostask
Chronis
ChristosSav
Leonidas
Kostas_1
oberlina
Filippos
12 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17139
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Πεμ Μαρ 30, 2023 12:00 am
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:συγγνώμη αν το shade που του κάνατε ήταν για το ατυχές συμβάν με την Janet

το πήρα λανθασμένα ότι ήταν για την σχέση του με την Μπρίτνει. Λάθος μου.

Το shade ηταν επειδή γενικά εχει επιδείξει άσχημο χαρακτήρα. 
Τωρα για μίση , για πράγματα που δεν έχουμε ξεπεράσει κλπ ηταν απλά άστοχα.
Η λέξη «ξεπεράσουμε» χρησιμοποιήθηκε από τον Φίλιππο και μετά μου έβαλε ως παράδειγμα το ότι κράζω τον Εμινεμ και καλά για αυτά που έλεγε στην Κριστινα 20 χρόνια πριν. Άρα υπονοεί ότι εγώ δεν έχω ξεπεράσει αυτά που έλεγε ο Εμινεμ. Όχι; Εννοούσε κάτι άλλο; 

Απάντησα απλά σε αυτό που υπονοήθηκε. Τώρα οκ, μπορούμε να αλλάξουμε το context των όσων γράφονται και να προσποιηθούμε ότι δεν έχουμε ανταλλάξει απόψεις σε αυτά τα θέματα άλλες 100 φορές και δεν ξέρουμε τι εννοεί ο καθένας 😇
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17139
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Πεμ Μαρ 30, 2023 12:01 am
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:
Filippos έγραψε:Άρα να ξεπεράσουμε όσα χυδαία σχόλια είχε κάνει στο παρελθόν, επειδή πέρασαν 20 χρόνια ;
Τον Eminem βέβαια ακόμη τον κράζεις για όσα έλεγε τότε.
δεν έχει να ξεπερασετε κατι εσεις βασικά. δεν έκανε κατι κακό σε εσάς 

επίσης μονοι σας λετε ότι ζητησε και συγγνωμη. 

ο εμίνεμ αγάπη έλεγε μέχρι και το 2018 προσβλητικά πράγματα για κριστινα αλλά προφανως δεν έχω περάσει 20 χρόνια της ζωης μου να τον απαξιώ και να τον "μισω" για αυτά που έχει πει για την κριστίνα. Μια χαρα τον ακουω όταν έχω mood για ραπ. 

στον μονο που κανω "σαμποταζ" και δεν ακουω εσκεμμένα ποτέ είναι προφανώς ο chris brown.
Η πρώτη πρόταση εντελώς άκυρη, λες και δεν καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Δεν χρειάζεται να γίνεσαι τόσο υπερβολική για να επιχειρηματολογήσεις αυτό που θες να πεις. Ότι εμείς ας πούμε 20 χρόνια ξημεροβραδιαζόμαστε με την σκέψη του Justin ή δεν έχουμε ακούσει τραγούδια του. Οκ
κάνω ένα μουσικό ποστ για τον Justin Timberlake και ξαφνικά βρίσκομαι 4 ποστ μετά να τα ακούω έμμεσα οτι παλι κανω hate στην Britney.

ε άσε με να γίνω υπερβολική γιατί εσείς δεν είστε καθόλου ρε παιδιά.
Μόνη σου όμως έφερες στη συζήτηση το Britarmy, εμείς ένα απλό shade πετάξαμε αρχικά Ventalia
Ναι βρε το ξέρω. Εγώ μίλησα για την Britney  ξεκάθαρα. Και το βιντεο του timberlake για αυτό το ανέβασα. Γιατί είμαι hater της Britney
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18275
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Πεμ Μαρ 30, 2023 12:09 am
Μια μέρα θα ετοιμάσω charts ειρωνείας και shade των μελών του Vandicted. Ventalia

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1 και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17139
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Πεμ Μαρ 30, 2023 12:38 am
Filippos έγραψε:Μια μέρα θα ετοιμάσω charts ειρωνείας και shade των μελών του Vandicted. Ventalia
ειρωνεία εγώ 
shade Filippos / Stelios 
Filippos αποτυχημένο 
Stelios επιτυχημένο

Αρέσει στους χρήστες Filippos και Steliosg

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 33376
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Πεμ Μαρ 30, 2023 12:45 am
Ο Φίλιππος άμα περιλάβει xtina ειναι επιτυχημένο 525807
Άμα πιάσει την Τζενη ειναι αποτυχημένο σαν την πρώτη διδάξασα 

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 200.gif?cid=b86f57d3enqfettjhku787px6ciycrhvlimke039z12zf588&rid=200

Αρέσει στους χρήστες Filippos και oberlina

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18275
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Πεμ Μαρ 30, 2023 12:47 am
Έλα τώρα. Παραδεχτείτε τουλάχιστον οι JLovers ότι το "I don't know her" είναι από τα κορυφαία shades εβερ που έμεινε στην ιστορία. Ventalia

Αρέσει στον χρήστη Leonidas

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 33376
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Πεμ Μαρ 30, 2023 12:52 am
Filippos έγραψε:Έλα τώρα. Παραδεχτείτε τουλάχιστον οι JLovers ότι το "I don't know her" είναι από τα κορυφαία shades εβερ που έμεινε στην ιστορία. Ventalia

Οχι εντάξει ειναι.
Πάντως κι η ετεροχρονισμένη απάντηση της ηταν iconic. Γιατί για χρόνια δεν ασχολιόταν. 

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 200.gif?cid=b86f57d3zf9lzx2yrmf1jhmjki0url1mliu4j0s2hnu1n99k&rid=200

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17139
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Πεμ Μαρ 30, 2023 12:54 am
Για αυτό και αγαπάμε Filipflop ❤
Kostinct can’t relate
Obrela outsold

Αρέσει στον χρήστη Kostas_1

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17139
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Τετ Μάης 03, 2023 5:59 pm
Το material girl είναι τόσο εκνευριστικό τραγούδι 😂

Διαφωνεί ο χρήστης Kostas_1

thebest20
thebest20
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 10412
Join date : 27/10/2015

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Παρ Ιουν 16, 2023 8:40 pm
Τώρα έγραψα, στο section της Britney για τη δισκογραφία της και επειδή μεγάλωσα με Britney και όλα τα pop και rnb εκείνης της εποχής αλλά και με best of συλλογές από πιο all time classic καλλιτέχνες (πχ Whitney), μου φαίνεται τώρα τόσο ανούσια η ξένη μουσική βιομηχανία. Υπάρχει τεράστια κρίση και σε ιδέες, γιατί δε λέω να βγαίνουν συνέχεια άλμπουμς, αλλά τουλάχιστον να υπάρχει μια προσέγγιση σε παλιότερα ακούσματα και ταυτόχρονα να ακούγονται σημερινά.
Έχουν εξαφανιστεί πολλοί καλλιτέχνες που είναι νέοι ακόμα και μπορούσαν να βγάζουν κομμάτια.

Rihanna καλά δεν πρόκειται να δούμε album ή έστω μερικά νέα κομμάτια στο γνωστό στυλ της των 00s και μέχρι 2012. Beyonce θα ήθελα να βγάλει κάτι σαν τα 3 πρώτα της, αυτό το δήθεν house με κουράζει, θα ήθελα διάφορα ακούσματα.

Χαίρομαι απίστευτα για την Kylie και ανυπομονώ για το άλμπουμ Tension, το Disco ήταν τρομερό album, αδικία που δεν βγήκε σαν single το Where Does The DJ Go.
Για την Taylor Swift γνώμη μου είναι ότι έχει καλή φωνή, έχει το προτέρημα να γράφει αλλά αν είχε γεννηθεί 15 χρόνια νωρίτερα και έκανε καριέρα στα 90s μέχρι early 00s, λογικά θα περνούσε απαρατήρητη. Πλέον της έχουν κάτσει έτσι οι συγκυρίες και ότι δεν υπάρχει τόσο μεγάλη μουσική βιομηχανια, προσωπικά το έχω πει ότι δεν μου αρέσουν οι παραγωγές της ο ήχος, ούτε του The Weeknd.

Rosalia επίσης δεν μου αρέσει, είναι σαν να ψιθυρίζει, το ντουέτο με τον The Weeknd μου άρεσε σαν μελωδία αυτό το στυλ bachata (αλλά χάλια παραγωγή ήχου).

Το αγαπημένο μου ξένο album του 2023 μέχρι στιγμής είναι το Diamonds And Dancefloors της Ava Max (εντάξει και πολλά κομμάτια από το Mixtape της Thalia, αλλά δεν είναι international artist)

Αρέσει στους χρήστες Chronis και Kostas vandikos

Chronis
Chronis
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15509
Join date : 27/09/2018
Age : 36

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: γεια,υποφερω
Αγαπημένος δίσκος: γεια,προφητειες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Παρ Ιουν 16, 2023 8:55 pm
Ακριβώς την ιδια γνωμη για Rihanna,Beyonce
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17139
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουλ 02, 2023 5:36 pm
η olivia rodrigo αντιγράφει μουσικά-στιχουργικά φουλ την billie eilish, σε θέμα στυλ την avril και σε image (victimhood φαση) την Τειλορ.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18275
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουλ 02, 2023 5:55 pm
oberlina έγραψε:η olivia rodrigo αντιγράφει μουσικά-στιχουργικά φουλ την billie eilish, σε θέμα στυλ την avril και σε image (victimhood φαση) την Τειλορ.
Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Img_2223
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 58429
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουλ 02, 2023 6:05 pm
oberlina έγραψε:ι σε image (victimhood φαση) την Τειλορ.
Ναι και εγώ έγραψα στο τοπικ της ότι τευλοριζει λίγο

______________________
Lady Gaga Save Us
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17139
Join date : 12/12/2020

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουλ 02, 2023 6:08 pm
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:η olivia rodrigo αντιγράφει μουσικά-στιχουργικά φουλ την billie eilish, σε θέμα στυλ την avril και σε image (victimhood φαση) την Τειλορ.
Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Img_2223

Hysterical Hysterical Hysterical Hysterical Hysterical

ε κοιτά, η τέιλορ επί χρόνια πάντα χώριζε επειδή οι άλλοι ήταν τέρατα και αυτή αθώα... στο τελευταίο άλμπουμ ακούσαμε λίγο αυτοκριτική
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18275
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Κυρ Ιουλ 02, 2023 6:19 pm
Κοτζάμ Back to December δεν έγραψε για τον Taylor Lautner, αναλαμβάνοντας όλη την ευθύνη ; 
Οι άλλοι πήραν αυτό που τους άξιζε train

Αρέσει στον χρήστη oberlina

thebest20
thebest20
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 10412
Join date : 27/10/2015

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Ιουλ 03, 2023 7:58 pm
Το πιο τέλειο international album του 2023 είναι το Diamonds And Dancefloors της Ava Max, είναι το μόνο που μπορώ να το ακούω non stop όλα τα κομμάτια κάθε μέρα. Είναι πολύ underrated album. Τα πιο αγαπημένα μου Million Dollar Baby,  Diamonds And Dancefloors, One Of Us, Dancing's Done.
Έχω προσπαθήσει να δώσω ευκαιρίες σε άλλα άλμπουμς του 2022 και 2023 και μου βγάζουν μια βαρεμάρα η μιζερια.

Αρέσει στον χρήστη Kostas vandikos

Chronis
Chronis
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 15509
Join date : 27/09/2018
Age : 36

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1997
Αγαπημένο τραγούδι: γεια,υποφερω
Αγαπημένος δίσκος: γεια,προφητειες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Ιουλ 03, 2023 10:05 pm
To million dollar baby κ το kings and queens πολυ εκνευριστικα οταν τα συνανταω στο ραδιο το αλλάζω,γενικα δε μου πολυαρεσει η φωνή της
thebest20
thebest20
Golden Member
Golden Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 10412
Join date : 27/10/2015

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Ιουλ 03, 2023 11:03 pm
Η Ava Max είναι κάτι αντίστοιχο με τον Φέρρη, δηλαδή ας πούμε σε ελληνικό επίπεδο από το 2020 και μετά δεν έχω βρει ένα ελληνικό άλμπουμ να πάθω αυτό το σοκ, να ανατριχιάζει όλο μου το είναι, να λέω έχει κι αυτή την κομματάρα και την άλλη και όλα μα όλα τόσο τέλεια να τα λιώνω συνέχεια. Της Έλενας μου αρεσε τρομερά και Μαντώ επίσης αλλά όχι να τα ακούω non stop. Μακάρι να έβγαζε η Δέσποινα το άλμπουμ με Θεοφάνους να ήταν το κορυφαίο.
Κάτι παρόμοιο και στο ξένο ρεπερτόριο να υπάρχει ένα album να το λιώνω non-stop και να πορώνομαι. τα προηγούμενα 3 χρόνια ναι υπήρχαν εθιστικά albums Lady Gaga, Dua Lipa, Thalia (αλλά από το mixtape της μου αρέσουν τα μισά κομμάτια, όμως σε σημείο εθισμού). Η Ava Max για μένα κερδίζει με διαφορά.
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 58429
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Unpopular Opinions - Pop Music - Σελίδα 7 Empty Απ: Unpopular Opinions - Pop Music

Δευ Ιουλ 03, 2023 11:43 pm
Είναι πολύ καλό το σιντι της Ava

Sleepwalker, Ghost, Diamonds and dance floor τα αγαπημένα μου

______________________
Lady Gaga Save Us

Αρέσει στον χρήστη thebest20

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης