Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Selena Gomez

+14
Antonius
oberlina
neereaux
Chronis
Steliosg
dimosf1
Filippos
n1kos
thebest20
Kostas_1
stelios
Dimitra1995fp
Leonidas
themisDV92
18 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18606
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Κυρ Ιουν 05, 2022 10:41 pm
Συνεχίζω Ventalia

1. Η Ariana γράφει όντως. Ακόμη και στη Demi Lovato εδώσε τραγούδι. Από το Sweetener και μετά κυρίως συμμετέχει καθοριστικά στην παραγωγή των τραγουδιών της. Γράφει και στίχους επίσης.

2. Η Britney μπορεί να μην είχε φωνάρα, όπως προείπα, αλλά εννοείται πως η επιτυχία της αντιπροσωπεύει το ταλέντο της. Έχει χαρακτηριστεί ως η καλύτερη performer όλων των εποχών, ίσως μόνο πίσω από την Janet Jackson. Δεν φτάνεις τέτοια μεγέθη επιτυχίας χωρίς ταλέντο. Ήταν χαρισματική και είχε άστρο, τους κέρδισε όλους με την προσωπικότητά της, γι' αυτό και έκανε πολύ μεγαλύτερη επιτυχία από άλλες φωνάρες και πλέον θεωρείται legend.

3. Έχω παρακολουθήσει εμφανίσεις της Selena και δεν έχει τίποτα το χαρακτηριστικό. Το show της θα μπορούσε να το κάνει οποιαδήποτε. Σίγουρα είναι από τις πιο δημοφιλείς της γενιάς της ως celebrity, αλλά μουσικά δεν είχε ποτέ κάποιο αξιοσημείωτο γκελ. Ούτε καν main pop girl δεν την θεωρώ, πάντα υπήρχαν άλλες πολύ πιο επιτυχημένες. Το τελευταίο της άλμπουμ βγήκε εκτός chart μετά από 24 εβδομάδες. Laughing Γι' αυτό και δεν έχει πολλά χιτς. Η Ariana ήδη από την My Everything era την είχε ξεπεράσει.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17575
Join date : 12/12/2020

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Τετ Ιουν 08, 2022 8:26 pm
1. Δεν αντιλέγω ότι μπορεί να έχει γράψει. Ωστόσο μην είμαστε naive. Μιλάμε για μια εντελώς ψευτική βιομηχανία. Όπως λέει και ο Ed Sheeran σε άσμα του "name on the credit and you didn't write nothing". Όλοι οι νέοι καλλιτέχνες "γράφουν". Εγώ αναρωτιέμαι με το πονηρό μου μυαλό πως γίνεται να γράφεις όταν δεν ξέρεις να παίζεις καλά κάποιο μουσικό όργανο βέβαια...  pray Δεν το λέω συγκεκριμένα για την Αριάνα αυτό εννοείται. Γενικά το λέω... είμαι 100% σίγουρη ότι στο συγκεκριμένο κομμάτι τρώμε αρκετά φούμαρα οι φανς. 

2. Από ποιους έχει χαρακτηριστεί ως η καλύτερη performer όλων των εποχών γιατί είναι ένας τίτλος που όσο και να την αγαπώ σίγουρα δεν της αξίζει. Δεν λέω ότι δεν έχει ταλέντο αλλά για εμένα η Britney είναι μια αντίστοιχη Monroe της μουσικής. Δεν καταλαβαίνω την τελευταία σου πρόταση. Οκ, ναι το celebrity status της και η διασημότητα της ξεπέρασε αυτό άλλων με πολύ μεγαλύτερο ταλέντο από εκείνη. Και; Το ξέρω ότι είσαι stan και σέβομαι την γνώμη σου αλλά αν θα είναι legend ή όχι θα φανεί μετά από πολλά χρόνια. Κυρίως θα φανεί στο γιατί θα την θυμάται ο κόσμος. Θα θυμάται όλα τα δράματα της προσωπικής της ζωής ή την μουσική της; Για εμένα η Britney έχει μια πιθανότητα να μείνει ως icon της ποπ κουλτούρας αλλά όχι και τόσες για την καλλιτεχνικότητα της. Το ξέρω ότι είναι εντελώς unpopular opinion αυτό εδώ μέσα αλλά πραγματικά αδυνατώ να πιστέψω ότι σε 20 χρόνια από τώρα θα ρωτάνε ένα νεαρό μουσικό για τα καλλιτεχνικά του είδωλα και αυτός θα λέει Britney Spears. Όπως και κανένας ηθοποιός δεν λέει Marylin Monroe αλλά θα πει Bette Davis.

3. Ότι λες για Britney πάνω αντιστοιχεί ακριβώς στην Σελίνα... "Είναι χαρισματική και έχει άστρο, τους κέρδισε όλους με την προσωπικότητά της, γι' αυτό και έκανε πολύ μεγαλύτερη επιτυχία από άλλες φωνάρες". Δεν είπα ότι έκανε το σόου της Pink απλά ήταν η επιτομή του cool it girl! Δεν έκανε ποτέ κάποια μεγάλη μουσική επιτυχία γιατί μόλις βγήκε από disney και έβγαλε το πρώτο της άλμπουμ έφαγε μια κατρακύλα με την υγεία της και μπαινόβγαινε σε rehabs. Έκανε ένα τουρ και πρόμο για το revival το 2016 και μετά δεν προώθησε και δεν τραγούδησε live σχεδόν κανένα άλλο της single. Δεν μπορούσε να βγάλει άλμπουμ η κοπέλα και έκανε συνεργασίες. Πόσα main pop girl μπορούν να βγάζουν σερί droplets που χτυπάνε 1δις στριμς με μηδενικό πρόμο; Η συγκριση με Αριανα είναι άκυρη. Η Αριάνα έβγαλε το ντεμπούτο της και από τότε έκανε φουλ focus σε μουσική. Εχει βγάλει 5-6 άλμπουμ. Η Σελίνα έβγαλε το ντεμπούτο της και το 2ο άλμπουμ μετά από 5 χρόνια!!!!!
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18606
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Παρ Ιουν 10, 2022 3:25 pm
Part 3 Ventalia

1. Καλά οκ για τίποτα δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι σε αυτόν τον χώρο. Εδώ για τον Φοίβο έβγαιναν φήμες ότι δεν γράφει αυτός τα τραγούδια, φαντάσου. Ventalia

2. Δεν είναι μόνο προσωπική κρίση ότι η Britney υπήρξε η καλύτερη pop performer. Ακόμη και από έρευνες και στατιστικές έχει λάβει την πρώτη θέση. Πάντα παίζεται μεταξύ Britney - Beyonce - Janet Jackson. Δεν μου κάνει εντύπωση, η Britney στο peak της ήταν ασυναγώνιστη και οι χορογραφίες της από τις πιο εντυπωσιακές και περίπλοκες. 
Εννοείται πως θα μείνει ως legend. Η Britney καθόρισε την pop μουσική της δεκαετίας των 00s. Ο ήχος της επηρέασε τόσα album και καλλιτέχνες που ακολούθησαν πχ Lady Gaga, Ariana Grande, The  Weeknd, Ed  Sheeran, Selena Gomez, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Dua Lipa, Ava Max, Doja Cat, Justin Bieber, Lil Nas X (δεν έχει τελειωμό η λίστα όσων την έχουν αναφέρει ως επιρροή τους).
Το γεγονός ότι είναι από τα μεγαλύτερα icons της ποπ κουλτούρας δεν αναιρεί και την καλλιτεχνική της φύση. Ήδη έχει αφήσει τόσα κλασικά τραγούδια που θα ακούγονται πάντα, κάτι που δεν κατάφεραν όλες όπως δείχνουν τα νούμερα. 
Ακόμη και για το Super Bowl αν και 6 χρόνια ανενεργή, παραμένει η πιο επιθυμητή performer και από τα 2 φύλα. 
Σπόιλερ:

3. Εγώ μιλάω αποκλειστικά για τη μουσική ως προς την Selena, γι' αυτό και ανέφερα την Ariana. Επειδή είπες ότι η Selena έχει την μεγαλύτερη απήχηση από αυτούς της γενιάς της.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17575
Join date : 12/12/2020

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Παρ Ιουν 10, 2022 10:02 pm
2. Τι έρευνες και στατιστικές καλέ; Εντάξει αυτά τα λένε και τα πιστεύουν μόνο οι στανς. Ιστορικά οι καλύτεροι περφορμερς όλων των εποχών είναι ο Michael Jackson με μεγάλη διαφορά, ο Elvis, η Beyonce και η Μαντόνα. Η Μπιγιόνσε είναι αντικειμενικά εκτός πραγματικότητας αυτά που κάνει ενώ τραγουδάει live, που νομίζω κανένας δεν θα την έβαζε καν σε ντιμπειτ με οποιαδήποτε άλλη γυναίκα let alone με την Μπριτνει που το 80% της καριέρας της είναι πολύ κακό πλειμπακ. 

Το ότι μπορεί να υπήρξε τοπ για 5 χρόνια δεν σημαίνει ότι είναι η καλύτερη περφόρμερ όλων των εποχών. Τις χορογραφίες στο peak της Μπριτνει η 40χρονη Μπιγιόνσε τις έχει για ζέσταμα ενώ τραγουδάει και live. 

Ο ήχος της Britney δεν καθόρισε κάτι. Ήταν απλά bubble gum pop σε ρυ Φίλιππε. Που τα ξεσηκώνετε όλα αυτά ήθελα να ήξερα. Προφανώς και δεν λεω ότι δεν επηρέασε καθόλου την μουσική και καλλιτέχνες μετά από αυτή. Σίγουρα τα παιδιά που μεγάλωσαν με αυτή θα την αναφέρουν ως επιρροή τους... όπως αναφέρουν και άλλους 90s καλλιτέχνες. Μουσικοί legend όμως είναι ο Michael Jackson, oι Beatles, ο Ελβις, η Μαντονα, οι Rolling Stones, η Εττα Τζειμς, η Whitney και το να μου βάζετε την Britney ως legend το θεωρώ κάπως αστείο σε αυτή την φάση. Είναι νωρίς ακόμα... σε 20 χρόνια από τώρα ας γίνει αυτή η κουβέντα αντικειμενικά. 

Εντάξει δεν θα σχολιάσω περι κλασσικών τραγουδιών. Το θεωρώ αστείο ότι η Μπρίτνει έχει αφήσει κλασσικά τραγούδια επειδή ήταν εμπορικά. Φαντάζομαι πως και το Baby του Bieber σε 10 χρόνια θα θεωρείται και αυτό ποπ κλασσικ μαζί με το Vogue, It's Raining Men, Beat it και I Wanna Dance with Somebody και πως και ο ίδιος θα θεωρείται legend; 

Καλά αυτό με το Superbowl τι σόι επιχείρημα είναι;  Ventalia

3. Ναι, εννοούσα ότι έχει γενικά την μεγαλύτερη απήχηση η Σελίνα όχι στην μουσική συγκεκριμένα. Μουσικά εννοείται πως η Αριάνα είναι τοπ! 

Επίσης, κλαίω που πήγε η Σελίνα στον γάμο της Britney. Σα να το ξέραμε.
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 33760
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Παρ Ιουν 10, 2022 10:16 pm
oberlina έγραψε:2. Τι έρευνες και στατιστικές καλέ; Εντάξει αυτά τα λένε και τα πιστεύουν μόνο οι στανς. Ιστορικά οι καλύτεροι περφορμερς όλων των εποχών είναι ο Michael Jackson με μεγάλη διαφορά, ο Elvis, η Beyonce και η Μαντόνα. Η Μπιγιόνσε είναι αντικειμενικά εκτός πραγματικότητας αυτά που κάνει ενώ τραγουδάει live, που νομίζω κανένας δεν θα την έβαζε καν σε ντιμπειτ με οποιαδήποτε άλλη γυναίκα let alone με την Μπριτνει που το 80% της καριέρας της είναι πολύ κακό πλειμπακ. 

Το ότι μπορεί να υπήρξε τοπ για 5 χρόνια δεν σημαίνει ότι είναι η καλύτερη περφόρμερ όλων των εποχών. Τις χορογραφίες στο peak της Μπριτνει η 40χρονη Μπιγιόνσε τις έχει για ζέσταμα ενώ τραγουδάει και live. 

Ο ήχος της Britney δεν καθόρισε κάτι. Ήταν απλά bubble gum pop σε ρυ Φίλιππε. Που τα ξεσηκώνετε όλα αυτά ήθελα να ήξερα. Προφανώς και δεν λεω ότι δεν επηρέασε καθόλου την μουσική και καλλιτέχνες μετά από αυτή. Σίγουρα τα παιδιά που μεγάλωσαν με αυτή θα την αναφέρουν ως επιρροή τους... όπως αναφέρουν και άλλους 90s καλλιτέχνες. Μουσικοί legend όμως είναι ο Michael Jackson, oι Beatles, ο Ελβις, η Μαντονα, οι Rolling Stones, η Εττα Τζειμς, η Whitney και το να μου βάζετε την Britney ως legend το θεωρώ κάπως αστείο σε αυτή την φάση. Είναι νωρίς ακόμα... σε 20 χρόνια από τώρα ας γίνει αυτή η κουβέντα αντικειμενικά


Εντάξει δεν θα σχολιάσω περι κλασσικών τραγουδιών. Το θεωρώ αστείο ότι η Μπρίτνει έχει αφήσει κλασσικά τραγούδια επειδή ήταν εμπορικά. Φαντάζομαι πως και το Baby του Bieber σε 10 χρόνια θα θεωρείται και αυτό ποπ κλασσικ μαζί με το Vogue, It's Raining Men, Beat it και I Wanna Dance with Somebody και πως και ο ίδιος θα θεωρείται legend; 

Καλά αυτό με το Superbowl τι σόι επιχείρημα είναι;  Ventalia

3. Ναι, εννοούσα ότι έχει γενικά την μεγαλύτερη απήχηση η Σελίνα όχι στην μουσική συγκεκριμένα. Μουσικά εννοείται πως η Αριάνα είναι τοπ! 

Επίσης, κλαίω που πήγε η Σελίνα στον γάμο της Britney. Σα να το ξέραμε.


Καλε θα μου πεσουν τα μαλλια!
Εισαι σταν Αγκιλερα. Θα αποδωσω εκει την αγνοια  Laughing
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17575
Join date : 12/12/2020

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Παρ Ιουν 10, 2022 10:30 pm
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:2. Τι έρευνες και στατιστικές καλέ; Εντάξει αυτά τα λένε και τα πιστεύουν μόνο οι στανς. Ιστορικά οι καλύτεροι περφορμερς όλων των εποχών είναι ο Michael Jackson με μεγάλη διαφορά, ο Elvis, η Beyonce και η Μαντόνα. Η Μπιγιόνσε είναι αντικειμενικά εκτός πραγματικότητας αυτά που κάνει ενώ τραγουδάει live, που νομίζω κανένας δεν θα την έβαζε καν σε ντιμπειτ με οποιαδήποτε άλλη γυναίκα let alone με την Μπριτνει που το 80% της καριέρας της είναι πολύ κακό πλειμπακ. 

Το ότι μπορεί να υπήρξε τοπ για 5 χρόνια δεν σημαίνει ότι είναι η καλύτερη περφόρμερ όλων των εποχών. Τις χορογραφίες στο peak της Μπριτνει η 40χρονη Μπιγιόνσε τις έχει για ζέσταμα ενώ τραγουδάει και live. 

Ο ήχος της Britney δεν καθόρισε κάτι. Ήταν απλά bubble gum pop σε ρυ Φίλιππε. Που τα ξεσηκώνετε όλα αυτά ήθελα να ήξερα. Προφανώς και δεν λεω ότι δεν επηρέασε καθόλου την μουσική και καλλιτέχνες μετά από αυτή. Σίγουρα τα παιδιά που μεγάλωσαν με αυτή θα την αναφέρουν ως επιρροή τους... όπως αναφέρουν και άλλους 90s καλλιτέχνες. Μουσικοί legend όμως είναι ο Michael Jackson, oι Beatles, ο Ελβις, η Μαντονα, οι Rolling Stones, η Εττα Τζειμς, η Whitney και το να μου βάζετε την Britney ως legend το θεωρώ κάπως αστείο σε αυτή την φάση. Είναι νωρίς ακόμα... σε 20 χρόνια από τώρα ας γίνει αυτή η κουβέντα αντικειμενικά


Εντάξει δεν θα σχολιάσω περι κλασσικών τραγουδιών. Το θεωρώ αστείο ότι η Μπρίτνει έχει αφήσει κλασσικά τραγούδια επειδή ήταν εμπορικά. Φαντάζομαι πως και το Baby του Bieber σε 10 χρόνια θα θεωρείται και αυτό ποπ κλασσικ μαζί με το Vogue, It's Raining Men, Beat it και I Wanna Dance with Somebody και πως και ο ίδιος θα θεωρείται legend; 

Καλά αυτό με το Superbowl τι σόι επιχείρημα είναι;  Ventalia

3. Ναι, εννοούσα ότι έχει γενικά την μεγαλύτερη απήχηση η Σελίνα όχι στην μουσική συγκεκριμένα. Μουσικά εννοείται πως η Αριάνα είναι τοπ! 

Επίσης, κλαίω που πήγε η Σελίνα στον γάμο της Britney. Σα να το ξέραμε.


Καλε θα μου πεσουν τα μαλλια!
Εισαι σταν Αγκιλερα. Θα αποδωσω εκει την αγνοια  Laughing

χαχαχα! Σας έχω πει πολλές φόρες ότι πραγματικά αγαπώ και Britney και πως έχω και όλα της τα άλμπουμ. Απλά είμαι αντικειμενική. Θέλει κάποιος να μου πει δηλαδή ότι η Britney είναι καλύτερη performer από Beyonce? Σε ποιο ουράνιο και τόξο; 

Γκούγλαρα legendary musicians και δεν βρήκα σε κανένα τοπ άρθρο να αναφέρεται η Britney. 
Δείτε λίγο εδώ τι σημαίνει legendary artists που εμπνέουν, καθορίζουν δεκαετίες και επηρεάζουν είδη μουσικής και πραγματικά πείτε μου αν μπαίνει η Μπρίτνει σε μία τέτοια λίστα. 

https://www.rollingstone.com/music/music-lists/100-greatest-artists-147446/the-beatles-7-31247/
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17575
Join date : 12/12/2020

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Παρ Ιουν 10, 2022 10:37 pm
Selena Gomez - Σελίδα 7 FU5X_8GWIAIjNM1?format=jpg&name=medium

Selena Gomez - Σελίδα 7 FU5X_8iWQAcdrdZ?format=jpg&name=large
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18606
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Παρ Ιουν 10, 2022 10:48 pm
2. Μα το κοινό είναι αυτό που καθορίζει την επιτυχία του καλλιτέχνη. Όταν σε τέτοιες δημοσκοπήσεις η Britney βρίσκεται στο #1, αυτό κάτι δείχνει και για την αίσθηση που έχει το κοινό. Όπως και όταν ειδικοί χορογράφοι και χορευτές αναφέρουν πως οι χορογραφίες της ήταν οι πιο σύνθετες και περίπλοκες. Επίσης μιλούσα για γυναίκες performers αποκλειστικά. Μου αναφέρεις την Madonna ως top performer και όχι την Britney ; Δεν μιλάμε για παραγωγές, αλλά για καθαρή σκηνική παρουσία και κινησιολογία. Η Madonna εννοείται πως είναι η Queen of pop, αλλά σόρρυ με τον χορό δεν το είχε ποτέ.
Διαβάζοντας αυτό: "Το ότι μπορεί να υπήρξε τοπ για 5 χρόνια δεν σημαίνει ότι είναι η καλύτερη περφόρμερ όλων των εποχών. Τις χορογραφίες στο peak της Μπριτνει η 40χρονη Μπιγιόνσε τις έχει για ζέσταμα ενώ τραγουδάει και live." αλήθεια αισθάνομαι ότι δεν έχεις δει εμφανίσεις της Britney. Είναι εντελώς διαφορετικό το στυλ που είχε σε σχέση με την Beyonce, η οποία ως σημείο αναφοράς έχει το κούνημα των γοφών και πιο σεξι χορογραφίες. Δες την χορογραφία του Me against the music, του Overprotected, του Satisfaction, του Boys.
Σπόιλερ:

Συγγνώμη αλλά αυτήν την bubble gum pop η Britney την έκανε μόδα επί 00s, όπως και γενικά το teenage pop music. Όλες όσες ακολούθησαν κινήθηκαν στο ίδιο στυλ και με τους ίδιους παραγωγούς ακόμη. Με την Britney έκανε τα πρώτα του #1 ο Max Martin.
Δηλαδή ένα τραγούδι από άλμπουμ που έγινε διαμαντένιο και παίζεται ακόμη σχεδόν 25 χρόνια μετά δεν θεωρείται κλασικό ή που ακόμη το κάνουν ρεμίξ παντού ανά τον κόσμο ; Με την ίδια λογική η Δέσποινα δεν έχει κανένα κλασικό τραγούδι γιατί είναι νωρίς ακόμη και δεν μπορεί να χαρακτηριστεί legend. Laughing
Το Super Bowl το αναφέρω για να σου δείξω την αίσθηση που έχει το κοινό και πόσο δημοφιλής παραμένει ακόμη μουσικά, γιατί προφανώς ο κόσμος θεωρεί πως έχει πολλά διαχρονικά χιτς που μπορούν να υποστηρίξουν ένα τέτοιο σόου.

3. Την Selena την συμπαθώ και την θεωρώ πολύ γλυκιά, απλά πιστεύω πως δεν έχει να προσφέρει τίποτα μουσικά, δεν θα άλλαζε κάτι αν δεν υπήρχε στη μουσική. Για να επανέλθω και στο θέμα της. Laughing
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18606
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Παρ Ιουν 10, 2022 10:51 pm
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:2. Τι έρευνες και στατιστικές καλέ; Εντάξει αυτά τα λένε και τα πιστεύουν μόνο οι στανς. Ιστορικά οι καλύτεροι περφορμερς όλων των εποχών είναι ο Michael Jackson με μεγάλη διαφορά, ο Elvis, η Beyonce και η Μαντόνα. Η Μπιγιόνσε είναι αντικειμενικά εκτός πραγματικότητας αυτά που κάνει ενώ τραγουδάει live, που νομίζω κανένας δεν θα την έβαζε καν σε ντιμπειτ με οποιαδήποτε άλλη γυναίκα let alone με την Μπριτνει που το 80% της καριέρας της είναι πολύ κακό πλειμπακ. 

Το ότι μπορεί να υπήρξε τοπ για 5 χρόνια δεν σημαίνει ότι είναι η καλύτερη περφόρμερ όλων των εποχών. Τις χορογραφίες στο peak της Μπριτνει η 40χρονη Μπιγιόνσε τις έχει για ζέσταμα ενώ τραγουδάει και live. 

Ο ήχος της Britney δεν καθόρισε κάτι. Ήταν απλά bubble gum pop σε ρυ Φίλιππε. Που τα ξεσηκώνετε όλα αυτά ήθελα να ήξερα. Προφανώς και δεν λεω ότι δεν επηρέασε καθόλου την μουσική και καλλιτέχνες μετά από αυτή. Σίγουρα τα παιδιά που μεγάλωσαν με αυτή θα την αναφέρουν ως επιρροή τους... όπως αναφέρουν και άλλους 90s καλλιτέχνες. Μουσικοί legend όμως είναι ο Michael Jackson, oι Beatles, ο Ελβις, η Μαντονα, οι Rolling Stones, η Εττα Τζειμς, η Whitney και το να μου βάζετε την Britney ως legend το θεωρώ κάπως αστείο σε αυτή την φάση. Είναι νωρίς ακόμα... σε 20 χρόνια από τώρα ας γίνει αυτή η κουβέντα αντικειμενικά


Εντάξει δεν θα σχολιάσω περι κλασσικών τραγουδιών. Το θεωρώ αστείο ότι η Μπρίτνει έχει αφήσει κλασσικά τραγούδια επειδή ήταν εμπορικά. Φαντάζομαι πως και το Baby του Bieber σε 10 χρόνια θα θεωρείται και αυτό ποπ κλασσικ μαζί με το Vogue, It's Raining Men, Beat it και I Wanna Dance with Somebody και πως και ο ίδιος θα θεωρείται legend; 

Καλά αυτό με το Superbowl τι σόι επιχείρημα είναι;  Ventalia

3. Ναι, εννοούσα ότι έχει γενικά την μεγαλύτερη απήχηση η Σελίνα όχι στην μουσική συγκεκριμένα. Μουσικά εννοείται πως η Αριάνα είναι τοπ! 

Επίσης, κλαίω που πήγε η Σελίνα στον γάμο της Britney. Σα να το ξέραμε.


Καλε θα μου πεσουν τα μαλλια!
Εισαι σταν Αγκιλερα. Θα αποδωσω εκει την αγνοια  Laughing

χαχαχα! Σας έχω πει πολλές φόρες ότι πραγματικά αγαπώ και Britney και πως έχω και όλα της τα άλμπουμ. Απλά είμαι αντικειμενική. Θέλει κάποιος να μου πει δηλαδή ότι η Britney είναι καλύτερη performer από Beyonce? Σε ποιο ουράνιο και τόξο; 

Γκούγλαρα legendary musicians και δεν βρήκα σε κανένα τοπ άρθρο να αναφέρεται η Britney. 
Δείτε λίγο εδώ τι σημαίνει legendary artists που εμπνέουν, καθορίζουν δεκαετίες και επηρεάζουν είδη μουσικής και πραγματικά πείτε μου αν μπαίνει η Μπρίτνει σε μία τέτοια λίστα. 

https://www.rollingstone.com/music/music-lists/100-greatest-artists-147446/the-beatles-7-31247/
Καλά σε άλλα άρθρα τους έχουν δοξάσει και την Britney, δεν μου λέει κάτι αυτό. Όπως επίσης σε άλλα άρθρα τους έχουν βάλει τους BTS στα κορυφαία τραγούδια όλων των εποχών ή την Cardi B στα καλύτερα άλμπουμ. rip
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17575
Join date : 12/12/2020

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Παρ Ιουν 10, 2022 11:39 pm
Filippos έγραψε:2. Μα το κοινό είναι αυτό που καθορίζει την επιτυχία του καλλιτέχνη. Όταν σε τέτοιες δημοσκοπήσεις η Britney βρίσκεται στο #1, αυτό κάτι δείχνει και για την αίσθηση που έχει το κοινό. Όπως και όταν ειδικοί χορογράφοι και χορευτές αναφέρουν πως οι χορογραφίες της ήταν οι πιο σύνθετες και περίπλοκες. Επίσης μιλούσα για γυναίκες performers αποκλειστικά. Μου αναφέρεις την Madonna ως top performer και όχι την Britney ; Δεν μιλάμε για παραγωγές, αλλά για καθαρή σκηνική παρουσία και κινησιολογία. Η Madonna εννοείται πως είναι η Queen of pop, αλλά σόρρυ με τον χορό δεν το είχε ποτέ.
Διαβάζοντας αυτό: "Το ότι μπορεί να υπήρξε τοπ για 5 χρόνια δεν σημαίνει ότι είναι η καλύτερη περφόρμερ όλων των εποχών. Τις χορογραφίες στο peak της Μπριτνει η 40χρονη Μπιγιόνσε τις έχει για ζέσταμα ενώ τραγουδάει και live." αλήθεια αισθάνομαι ότι δεν έχεις δει εμφανίσεις της Britney. Είναι εντελώς διαφορετικό το στυλ που είχε σε σχέση με την Beyonce, η οποία ως σημείο αναφοράς έχει το κούνημα των γοφών και πιο σεξι χορογραφίες. Δες την χορογραφία του Me against the music, του Overprotected, του Satisfaction, του Boys.
Σπόιλερ:

Συγγνώμη αλλά αυτήν την bubble gum pop η Britney την έκανε μόδα επί 00s, όπως και γενικά το teenage pop music. Όλες όσες ακολούθησαν κινήθηκαν στο ίδιο στυλ και με τους ίδιους παραγωγούς ακόμη. Με την Britney έκανε τα πρώτα του #1 ο Max Martin.
Δηλαδή ένα τραγούδι από άλμπουμ που έγινε διαμαντένιο και παίζεται ακόμη σχεδόν 25 χρόνια μετά δεν θεωρείται κλασικό ή που ακόμη το κάνουν ρεμίξ παντού ανά τον κόσμο ; Με την ίδια λογική η Δέσποινα δεν έχει κανένα κλασικό τραγούδι γιατί είναι νωρίς ακόμη και δεν μπορεί να χαρακτηριστεί legend. Laughing
Το Super Bowl το αναφέρω για να σου δείξω την αίσθηση που έχει το κοινό και πόσο δημοφιλής παραμένει ακόμη μουσικά, γιατί προφανώς ο κόσμος θεωρεί πως έχει πολλά διαχρονικά χιτς που μπορούν να υποστηρίξουν ένα τέτοιο σόου.

3. Την Selena την συμπαθώ και την θεωρώ πολύ γλυκιά, απλά πιστεύω πως δεν έχει να προσφέρει τίποτα μουσικά, δεν θα άλλαζε κάτι αν δεν υπήρχε στη μουσική. Για να επανέλθω και στο θέμα της. Laughing

Οι δημοσκοπήσεις δείχνουν μια δημοφιλία της στιγμής. Βρες μου μια δημοσκόπηση που λέει σήμερα ότι η Brintey είναι η καλύτερη γυναίκα performer όλων των εποχών. Πες μου ότι η Brintey είναι η καλύτερη χορευτρια από τραγουδιστές να σου πω οκ. Που πάλι υπάρχει και μια Jlo. Performance δεν σημαίνει μόνο κινησιολογία και σκηνική παρουσία. Σημαίνει και φωνή, μουσικότητα, σκηνή και άλλα πολλά. Perfomance δεν σημαίνει χορός. Δεν είναι χορευτές αλλά τραγουδιστές. Ναι, εννοείται πως η Μαντόνα που στα 57 και στα 63 της βγάζει ολόκληρα τουρ με σοου και φουλ χορό είναι τοπ performer και δεν μπορεί να συγκριθεί με την την Μπριτνει που πίκαρε στα 25.

Τα έχω δει όλα αυτά που μου λες Φίλιππε. Προφανώς και κάποιος που τραγουδάει live δεν μπορεί να ακολουθεί την χορογραφία των χορευτών και επίσης προφανώς και το στυλ χορου αλλάζει με τα χρόνια. Η stamina που έχει η Μπιγιόνσε είναι 100 φορές η stamina της μπριτνει. Τι συγκρίνουμε δηλαδή...

Ναι Φίλιππε, η Δέσποινα δεν είναι legend και το Ανάβεις Φωτιές δεν είναι κλασσικό τραγούδι. Εύχομαι μετά από 20 χρόνια να είναι. 

"Η Σελίνα δεν έχει να προσφέρει τίποτα μουσικά"

Meanwhile Selena:



Hysterical Hysterical
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18606
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Παρ Ιουν 10, 2022 11:55 pm
Επειδή ξέρω ότι και οι δύο μπορούμε να γράψουμε εκθέσεις ολόκληρες, δεν θα το συνεχίσω. Ventalia Επίσης προφανώς και δεν αναφέρομαι στο σήμερα, αλλά στο peak τους. Αυτό όμως δεν αναιρεί την πορεία που έχει κάνει ο καθένας.
Τέλος πάντως, έχουμε διαφορετική οπτική στην έννοια του performer, όπως και στο τί είναι κλασικό. Όταν ας πούμε γίνονται τα VMA κάθε χρόνο και στο # όλοι μνημονεύουν την εμφάνιση με το Slave 4 u ή το Satisfaction & Oops I did it again, αυτό για μένα λέει πολλά.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Filippos στις Παρ Ιουν 10, 2022 11:56 pm, 1 φορά
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 58722
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Παρ Ιουν 10, 2022 11:56 pm
Άσχετο στη συζήτηση αλλά Χριστέ μου τι bop το Everything is not what it seems

______________________
Lady Gaga Saved Us

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17575
Join date : 12/12/2020

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Σαβ Ιουν 11, 2022 4:12 pm
Filippos έγραψε:Επειδή ξέρω ότι και οι δύο μπορούμε να γράψουμε εκθέσεις ολόκληρες, δεν θα το συνεχίσω. Ventalia Επίσης προφανώς και δεν αναφέρομαι στο σήμερα, αλλά στο peak τους. Αυτό όμως δεν αναιρεί την πορεία που έχει κάνει ο καθένας.
Τέλος πάντως, έχουμε διαφορετική οπτική στην έννοια του performer, όπως και στο τί είναι κλασικό. Όταν ας πούμε γίνονται τα VMA κάθε χρόνο και στο # όλοι μνημονεύουν την εμφάνιση με το Slave 4 u ή το Satisfaction & Oops I did it again, αυτό για μένα λέει πολλά.

Χαχα ισχύει! Έρχεται το ban! Δεν συνεχίζω γιατί διαφωνούμε!
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17575
Join date : 12/12/2020

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Σαβ Ιουν 11, 2022 4:12 pm
Leonidas έγραψε:Άσχετο στη συζήτηση αλλά Χριστέ μου τι bop το Everything is not what it seems

the selena effect
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17575
Join date : 12/12/2020

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Σαβ Ιουν 11, 2022 11:15 pm


Δεν ξέρω πως και γιατί αλλά υπάρχει αυτό το επικό βίντεο που πιστεύω δεν μπορούσε κάτι άλλο να κλείσει καλύτερα την διαφωνία μας..  @Filippos

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18606
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Σαβ Ιουν 11, 2022 11:21 pm
Τέλειο  Hysterical Την Selena την κόβω ότι υπήρξε και πρόεδρος του Britney Army

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17575
Join date : 12/12/2020

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Σαβ Ιουν 11, 2022 11:46 pm
Άνετα  Hysterical Hysterical (αγαπάει και xtina όμως, είναι από τους καλούς φανς)

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 33760
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Κυρ Ιουν 19, 2022 8:32 pm
Selena Gomez - Σελίδα 7 7bbbbe10

Αρέσει στους χρήστες Antonius και oberlina

Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14641
Join date : 01/03/2018
Age : 21
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Κυρ Ιουν 19, 2022 8:40 pm
JUMPSCARE
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17575
Join date : 12/12/2020

Selena Gomez - Σελίδα 7 Empty Απ: Selena Gomez

Τρι Ιουν 28, 2022 6:00 pm



Coming for that Emmy and Golden Globe yall
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης