Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Christina Aguilera

+13
filis
Kostas vandikos
n1kos
Diafora_
thebest20
Chronis
ChristosSav
kinop
neereaux
Leonidas
Filippos
oberlina
Kostas_1
17 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17298
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιαν 14, 2024 7:30 pm
ended the flu and we are back (με τα 3 ίδια ρούχα που φοράμε παντού και πάντα γιατί βαριόμαστε κιόλας)

Christina Aguilera - Σελίδα 42 GD0X8EFWgAAM9aG?format=jpg&name=mediumChristina Aguilera - Σελίδα 42 GD0X8EHWgAAZjVN?format=jpg&name=900x900

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, Filippos και ChristosSav

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 58551
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιαν 14, 2024 7:37 pm
she’s so me

______________________
Lady Gaga Saved Us

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17298
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιαν 14, 2024 7:44 pm
team πλύνε-βάλε ✊

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Filippos

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 33504
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιαν 14, 2024 7:45 pm
Ούτε εδώ ταιριάζουμε  Ventalia
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17298
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιαν 14, 2024 7:57 pm
Kostas_1 έγραψε:Ούτε εδώ ταιριάζουμε  Ventalia

Christina Aguilera - Σελίδα 42 %CE%BA%CE%BF%CE%BA%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%B7%CF%82-olympiacos

Αρέσει στον χρήστη Kostas_1

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17298
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιαν 14, 2024 8:03 pm
(Πάντα γελαω με αυτό το γκιφ… δεν ήταν ειρωνικό)

Αρέσει στον χρήστη Kostas_1

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 33504
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιαν 14, 2024 8:03 pm
Το κατάλαβα.. Κι εγώ πλάκα έκανα άλλωστε

Αρέσει στον χρήστη oberlina

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7853
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιαν 14, 2024 8:05 pm
Δεν ξεχνιούνται οι καβγάδες σας. Μην κάνετε πως βρέχει φράουλες τώρα laugh3

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, Filippos και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17298
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιαν 14, 2024 8:06 pm
Αν μαλώσουμε και για το τζιν της Χριστίνα να μας μπλοκάρατε από το φόρουμ. Στω.

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, Filippos και ChristosSav

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 33504
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιαν 14, 2024 8:07 pm
Και σήμερα που άκουσα/ειδα το 🍋 θα βάλεις φυτιλιες;
Αναίσχυντος 

Christina Aguilera - Σελίδα 42 200.gif?cid=b86f57d3ch46noi221ku870q7ol5o88zgfammh4h9qk8row0&ep=v1_gifs_search&rid=200

Αρέσει στους χρήστες Filippos, oberlina και ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17298
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Κυρ Ιαν 14, 2024 8:09 pm
@Steliosg ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ τι μου ήρθε τώρα...  το I'm Okay δεν μου το σχολίασες ιδιαίτερα. Έπιασες το θέμα του;
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7853
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Δευ Ιαν 15, 2024 6:42 pm
Είδα το Vegas από αυτό το cam αρχείο:



Αρχικά να πω ότι είμαι φουλ ικανοποιημένος από το setlist. Φυσικά θα μπορούσε να είναι το διπλάσιο, αλλά μέσα σε μια ώρα κατάφερε να φτιάξει ένα πολύ λαμπερό show που θα ήθελα να το δω και από μια επαγγελματική λήψη.

Κρατάω τα εξής:
Η έναρξη με το Not Myself Tonight. Εκτός από την πολύ εντυπωσιακή παρουσία, πεθαίνω σβήνω χάνομαι με το φωνητικό στο intro. Το θέλω σε extended studio version αυτό το σημείο για να το λιώνω με την ησυχία μου. Αυτό το κομμάτι σε συνδυασμό με Glam και Vanity αποτελούν το τέλειο πρόμο για το Bionic. Το οποίο αντιμετωπίζω αυτές τις μέρες ως με νέα κυκλοφορία. Το λιώνω κανονικότατα.

Τα interludes visuals ήταν πολύ δυνατά. Τόσο όσο σε διάρκεια και με πολύ ωραία αισθητική. Αν και έρχονται σε κόντρα, κουμπωνουν πολύ αρμονικά με αυτό το stage που φωτίζεται περιμετρικά έχοντας έντονα στοιχεία από καμπαρέ και κλασσικά μιούζικαλ.

Το dirrty! Νομίζω είναι η αγαπημένη μου στιγμή του show. Και φωνητικά και μουσικά και ως παρουσίαση.

Το Welcome to Burlesque. Αυτή η ενότητα θα έπρεπε να διαρκεί περισσότερο. Ένα δευτερόλεπτο με φαντάστηκα στο κοινό, και με είδα να περνάω τέλεια.

Τα ρούχα ήταν όλα ένα κι ένα αν και θα σταθώ σε μια παρατήρηση σε λίγο.

Το Diamonds Are Forever, Diamonds Are Girl's Best Friend και η παρουσία του Hey Big Spender (ως interlude). Θα ήθελα μια τέτοια θεματική σε ολόκληρο show στο μέλλον.

Θα σταθώ σε δύο αρνητικά:
Το ένα έχει να κάνει περίπου με την διάρκεια. Δεν έχω κανένα θέμα που το show διαρκεί μια ώρα. Ίσα ίσα πέρασε σα νερό η προβολή ακόμα και από cam rip. Αλλά αυτό ειχε ως αποτέλεσμα η κάθε ενότητα να διαρκεί πολύ λίγο και να αποτελείται από ένα με δύο κομμάτια μαξ. Υποθέτω πως αν ήταν δύο με τρεις ενότητες μόνο, θα ήταν ένα πιο δεμένο show. Όχι ότι δεν ήταν. Αλλά καταλαβαίνετε ότι οι τόσο συχνές αλλαγές ρούχων επηρεάζουν τη ροή.

Στo Fighter και στο Beautiful, δύο απ' τα καλύτερά της κομμάτια εβερ, φάνηκε πως ήταν κάπως συγκρατημένη φωνητικά. Για τα δεδομένα της Κριστίνα πάντα γιατί και παλι ήταν slay.

Σε άλλα νέα τώρα που γράφω αυτό έμαθα πως έχω κοβιντ για πρώτη φορά. Όντως cursetina τελικά Ventalia

Αρέσει στους χρήστες filis και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17298
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Δευ Ιαν 15, 2024 9:55 pm
Savage μου ❤
- Γενικά το not myself tonight το ανέστησε με όλες τις έννοιες και μαζί και εμας. Ένα έπος με τα βοκαλς την ενορχήστρωση όλα. Και προφανώς και όλο το bionic που από ότι φαίνεται και η ίδια αγαπάει πολύ. Στο μεταδίδει αυτό και νομίζω για αυτό οι περισσότεροι σταθήκαμε σε εκεί. Χαίρομαι πολύ που εκτιμήσεις το bionic… κάτι τέτοιο είχα πάθει και εγώ κανα χρόνο πριν. (Πάντα το είχα στην μπούκα σαν άλμπουμ). Τώρα μόνο μένει να σου μάθουμε την χορογραφία του Vanity 😅

- δεν το περίμενα να σου αρέσει το dirrty τόσο αλλά χαίρομαι απίστευτα γιατί είναι από τις στιγμές που η Κριστινα κάνει λίγο τα δικά της πάνω στην σκηνή. Γενικά αυτό το τραγούδι live είναι show stopping.

- η γυναίκα είναι γεννημένη για burlesque show… το έχει σε ακραίο σημείο. Εγώ εκεί θα ήθελα σε ένα πιο μεγάλο σοου να κάνει λίγο παραπάνω παιχνίδι με τον κόσμο γιατί έχει πολύ σεξουαλικο χιούμορ και νομίζω θα ταίριαζε

- Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό με τα ρούχα. Πρέπει να είναι πρακτικό το θέμα (να ξεκουράζεται ή δεν ξέρω τι) γιατί το κάνει γενικά στα σοου της και καμία φορά απλά αλλάζει γυαλιά 🤡

- Γενικά την βρήκα συγκρατημένη στο σοου και προσωπικά μου άρεσε αυτό. Έχω παρατηρήσει ότι όταν κάνει νέα arrangements στα τραγούδια της είναι προσεκτική και συγκρατημένη πχ Hollywood Bowl. Στο βεγκας ίσως «παραήταν» συγκρατημένη αλλα studiotina is coming οπότε παράπονο δεν έχω.

Μην ανησυχείς το μόνο σίγουρο είναι ότι θα δαιμονιστεί πάλι φωνητικά σύντομα 😂

Περαστικά για κοβιντ ρε! ❤❤ #CursetinaΣεΞορκιζω

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7853
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Δευ Ιαν 15, 2024 10:43 pm
oberlina έγραψε:Savage μου ❤
- Γενικά το not myself tonight το ανέστησε με όλες τις έννοιες και μαζί και εμας. Ένα έπος με τα βοκαλς την ενορχήστρωση όλα. Και προφανώς και όλο το bionic που από ότι φαίνεται και η ίδια αγαπάει πολύ. Στο μεταδίδει αυτό και νομίζω για αυτό οι περισσότεροι σταθήκαμε σε εκεί. Χαίρομαι πολύ που εκτιμήσεις το bionic… κάτι τέτοιο είχα πάθει και εγώ κανα χρόνο πριν. (Πάντα το είχα στην μπούκα σαν άλμπουμ). Τώρα μόνο μένει να σου μάθουμε την χορογραφία του Vanity 😅

Θα είναι και τρίτη βδομάδα στo chart μου, όπως όλα δείχνουν. belly-dance

oberlina έγραψε:
- δεν το περίμενα να σου αρέσει το dirrty τόσο αλλά χαίρομαι απίστευτα γιατί είναι από τις στιγμές που η Κριστινα κάνει λίγο τα δικά της πάνω στην σκηνή. Γενικά αυτό το τραγούδι live είναι show stopping.

To Dirrty μου αρέσει έτσι κι αλλιώς. Από τότε που βγήκε. Και συμφωνώ με αυτό που λες για το σεξουλιάρικο χιούμορ παρακάτω. Το οποίο το είχε κάπως στο dirrty

oberlina έγραψε:
το κάνει γενικά στα σοου της και καμία φορά απλά αλλάζει γυαλιά 🤡

laugh3  laugh3  laugh3
Γιατί μου το 'κανες τώρα αυτό;;;

oberlina έγραψε:
Μην ανησυχείς το μόνο σίγουρο είναι ότι θα δαιμονιστεί πάλι φωνητικά σύντομα 😂

Καλά είναι το μόνο σίγουρο. Περιμένουμε κι άλλες λήψεις από το full show.

oberlina έγραψε:
Περαστικά για  κοβιντ ρε! ❤❤ #CursetinaΣεΞορκιζω

love_you

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Steliosg
Steliosg
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 14501
Join date : 01/03/2018
Age : 21
Location : Βόλος

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2012
Αγαπημένο τραγούδι: Κάνε Κάτι / Που Λες
Αγαπημένος δίσκος: Δε Με Σταμάτησες

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Δευ Ιαν 15, 2024 11:06 pm

Steliosg's review

Το ντεμπούτο της λοιπόν. Διάβασα ότι είναι το εμπορικότερο της άλμπουμ μέχρι και σήμερα. Οκ είναι ένα dance pop album της εποχής φουλ φτιαγμένο με τέτοιο τρόπο που στοχεύει ξεκάθαρα στο commercial success και όχι στο art. Απόλυτα κατανοητό ωστόσο καθώς ήθελαν να κάνει γρήγορα το μπαμ η Xtina. 

Να πω ότι από εδώ φαίνεται η φωνάρα της και οι δυνατότητές της και απορώ πως είχε τέτοια φωνή από τα 17 της (αν δεν κάνω λάθος στην ηλικία). Insane απλά.

Στα του άλμπουμ -πιο αναλυτικά- είναι ένα ωραίο pop record αλλά μέχρι εκεί. Τι εννοώ; Είναι φτιαγμένο για να το ακούσεις και να σου αρέσει αλλά όχι για κάτι παραπάνω. 

Ουσιαστικά αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι ενώ από την μία μου άρεσε από την αρχή μέχρι και το τέλος, από την άλλη δεν μου έμεινε κάποιο song ιδιαίτερα. 
Δεν το βρήκα δηλαδή memorable. Που για μένα αυτό είναι πολύ μεγάλο πλην. 

Πέραν του Genie In A Bottle με μια πρώτη ακρόαση δεν θυμάμαι πως πάνε τα υπόλοιπα. Ventalia

Φταίει μάλλον και το γεγονός ότι δεν ζούσα καν και δεν ξέρω την ενδεχόμενη φρενίτιδα που προκάλεσε τότε. Δεν ξέρω κιόλας αν τα hits που έβγαλε άντεξαν και έμειναν στον χρόνο.
Οκ νομίζω το GIAB έμεινε, τώρα τα άλλα δύο #1 singles στην Αμερική δεν ξέρω. 

Συνοψίζοντας, θα το ξανά άκουγα ευχάριστα αλλά δεν μου έμεινε κάτι ιδιαίτερα δυστυχώς. Μάλλον είναι απλά ένα άλμπουμ για την εποχή του τότε (χωρίς shade εννοείται).

Overall : 6/10

ΥΓ. Τα remixes δεν τα άκουσα.

Αρέσει στους χρήστες oberlina και ChristosSav

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17298
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Δευ Ιαν 15, 2024 11:13 pm
θα σχολιάσω σοβαρά σε λίγο αλλά συγγνώμη Στέλιο μου, δεν ήξερες το reflection???  Ventalia

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Filippos

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7853
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Δευ Ιαν 15, 2024 11:29 pm
Στέλιο νομίζω αυτό ήταν το πιο ενδιαφέρον review σου μιας και δεν είχες γεννηθεί όταν βγήκε το album  και το άκουσες πρώτη φορά τώρα. Νομίζω πως το debut έχει αρκετά γνωστά κομμάτια (genie in a bottle, what a girl wants, i turn to you, come on over). Πολλά από αυτά τα θυμάμαι να παίζουν συνέχεια τότε όπως και τα κλιπς τους στην τηλεόραση. Δεν ξέρω αν άντεξαν στον χρόνο, αλλά σίγουρα η τότε γενιά τα θυμάται γιατί η Christina έκανε debut ως a-list singer.

Επίσης κάτι σχετικό άσχετο: τότε ήταν στα φόρτε τους διαφορά μουσικά και καλλιτεχνικά περιοδικά. Οπότε κομμάτια που θα έλεγε κάποιος ότι δεν έκαναν καριέρα εδώ, υπήρχαν πάντα ως αναφορές εκεί και αυτό ήταν η αφορμή να τα ψάξουμε. Προσωπικά θυμάμαι ότι όποιος έπαιρνε ένα album κάποιου, μαζευόμασταν και το ακούγαμε όλο.

Αρέσει στους χρήστες Steliosg και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17298
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Δευ Ιαν 15, 2024 11:41 pm
Το πρώτο τραγούδι που είχε ηχογραφήσει ήταν το reflection και παίζει να ήταν τότε όντως 17. Αλλά από μωρό έτσι ήταν...υπάρχουν βιντεο που ειναι 8 και 12 χρονών και τραγουδάει Aretha Franklin & Whitney όπως τραγουδάει και τώρα  Ventalia

Όσο για το άλμπουμ συμφωνώ. Δεν έχει τίποτα να μισήσεις και τίποτα κακό. Είναι όλα εξάλλου φουλ προσεγμένα και αναλυμένα από την εταιρία της. Και αυτό είναι που ότνως δεν το κάνει καθόλου memorable. Και ενώ ξέρετε πόσο μεγάλη της φαν είμαι είναι το άλμπουμ που δεν θυμάμαι καν τους τίτλους όλων των τραγουδιών (πέρα από lotus που οκ εννοείται.. λολ)

Είναι ένα άλμπουμ που μπορείς εύκολα να το τοποθετήσεις σε χρονολογία μόνος σου χωρίς να το ξέρεις από πριν. Το Genie σίγουρα έμεινε τα άλλα δυο έτσι και αλλιώς νομίζω στην Αμερική είχαν κάνει την μεγαλύτερη επιτυχία. Επίσης, θεωρώ ότι η Ισπανική βερσιόν του come on over έχει κρατήσει - δικαίως - πολύ καλύτερα από ότι το Αγγλικό. Στην Λατινική Αμερική δλδ ακόμα θεωρείται Y2K latin pop classic το συγκεκριμένο. 

Εγώ το ακούω όταν έχω λιώσει όλα τα υπόλοιπα της και θέλω κάτι διαφορετικό.

Α, επίσης θεωρώ ότι το Reflection κρατάει πολυυυ καλά σήμερα καθώς είναι staple ερμηνευτικό κομμάτι και η Mulan classic.

Αρέσει στον χρήστη Steliosg

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17298
Join date : 12/12/2020

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Τρι Ιαν 16, 2024 12:01 am
ChristosSav έγραψε:
oberlina έγραψε:
το κάνει γενικά στα σοου της και καμία φορά απλά αλλάζει γυαλιά 🤡

laugh3  laugh3  laugh3
Γιατί μου το 'κανες τώρα αυτό;;;
μας τεστάρει αν καταλάβαμε την διαφορά... θέλει να μας κρατάει σε εγρήγορση Hysterical  

Επίσης...
3η βδομάδα στο τσαρτ σου = the world is healing = filipflop could never

υ.γ. δεν ξέρω πως κάνεις αυτό με τα πολλά quote  defeated

Αρέσει στους χρήστες Filippos και ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7853
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Empty Απ: Christina Aguilera

Τρι Ιαν 16, 2024 12:07 am
oberlina έγραψε:
υ.γ. δεν ξέρω πως κάνεις αυτό με τα πολλά quote  defeated

Κάνω quote το μήνυμα σου και περνάω τον παρακάτω κώδικα σε κάθε quote που θέλω να σχολιάσω. Αλλά τα γράφω εγώ από την αρχή: αγκύλη / quote κλείνει αγκύλη. Ή απλά κόπι πειστ.

Christina Aguilera - Σελίδα 42 Scree298

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης