Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Beyoncé

+15
greggel1982
Steliosg
filis
n1kos
VasilisAst
thebest20
Dimitra1995fp
Antonius
Kostask
kinop
Leonidas
Filippos
oberlina
ChristosSav
Kostas_1
19 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7854
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Παρ Αυγ 25, 2023 10:20 pm
Επειδή μας έχει κάνει ghosting

Filippos έγραψε:Επίσης ναι άξιζε το Grammy περισσότερο από το 25!

@Leonidas συμφωνείς;

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 58553
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Παρ Αυγ 25, 2023 11:55 pm
Όχι 

Κουφάθηκα αρκετά με το ποστ του Φιλίππου και ξανά ακουσα σήμερα τη λεμονάδα

Εντάξει νμζ άμα το ξανά ακούσω θα το λατρεψω. Είναι αρκετά διαφορετικό άλμπουμ 

Αλλά το 25 νμζ είναι ανωτερο. Δίκαια πήρε τότε το βραβείο

______________________
Lady Gaga Saved Us

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7854
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 12:02 am
Leonidas έγραψε:Όχι 

Κουφάθηκα αρκετά με το ποστ του Φιλίππου και ξανά ακουσα σήμερα τη λεμονάδα

Εντάξει νμζ άμα το ξανά ακούσω θα το λατρεψω. Είναι αρκετά διαφορετικό άλμπουμ 

Αλλά το 25 νμζ είναι ανωτερο. Δίκαια πήρε τότε το βραβείο

4fvgdaq_th

Άρα μέχρι στιγμής συμφωνούμε: εγώ, ο Φίλιππος και η ίδια η Adele.

Σπόιλερ:

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και Filippos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17303
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 2:26 am
Filippos έγραψε:
oberlina έγραψε:6 inch το λιγότερο αγαπημένο μου του άλμπουμ 😇 συνεχίστε
Κλασική tasteless Oberlina, τίποτα το καινούργιο
Σου απαγορεύω να μου κανείς dislike
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17303
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 2:28 am
Εγώ δεν ξέρω αν συμφωνώ. Νιώθω ότι και τα 2 άξιζαν. Είμαι διχασμένη και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να συμφωνήσω με Φιλιπφλοπ.

Αρέσει στον χρήστη Leonidas

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18411
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 8:37 am
ChristosSav έγραψε:
Leonidas έγραψε:Όχι 

Κουφάθηκα αρκετά με το ποστ του Φιλίππου και ξανά ακουσα σήμερα τη λεμονάδα

Εντάξει νμζ άμα το ξανά ακούσω θα το λατρεψω. Είναι αρκετά διαφορετικό άλμπουμ 

Αλλά το 25 νμζ είναι ανωτερο. Δίκαια πήρε τότε το βραβείο

4fvgdaq_th

Άρα μέχρι στιγμής συμφωνούμε: εγώ, ο Φίλιππος και η ίδια η Adele.

Σπόιλερ:
Σπόιλερ:
greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2360
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 9:09 am
το 25 ειχε σπασει τοσο πολλα ρεκορ πωλησεων, που ηταν αδιανοητο να χασει το grammy. Μην ξεχνατε ειναι βραβεια που ψηφιζονται απο τους peers, το Lemonade απευθυνοταν σε ενα μερος του κοινου και δεν ειχε mainstream huge hits ( ενω η Βeyonce θεωρειτο H mainestream artist)
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7854
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 9:59 am
Α, να κάτι που η Bey είναι underrated. Τα AOTY. Ακούγεται λίγο περίεργο γιατί έχει το ρεκόρ με τα περισσότερα Grammys, αλλά έχει αδικηθεί και τις 4 φορές στο AOTY. Το 2016 δεν έχασε μόνο το AOTY. Το ακόμα πιο παράξενο είναι ότι έχασε και το Best Music Film.
Kostask
Kostask
Baby Vandicted
Baby Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 355
Join date : 30/06/2017

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 11:58 am
Το 2014 έχασε από τον Beck, ενώ το Beyoncé είχε σπάσει όλα τα ρεκόρ και είχε αλλάξει και τη βιομηχανία μια για πάντα!
Τα Grammys έχουν συγκεκριμένο voting pool με συγκεκριμένα γούστα, προφίλ και απόψεις. Δεν κρίνουν ούτε τη μουσική ούτε το influence του έργου, κρίνουν με πολιτικά κριτήρια αρκετά συχνά! 
Όπως και να ‘χει εγω το ευχαριστήθηκα αυτό που έγινε γιατί ήταν αυθόρμητο και αγνό από την Adele. Επίσης νομίζω ο κόσμος 7 χρόνια μετά θυμαται το γεγονός και δεν εστιάζει στο βραβείο, οποτε είναι win win και για τις δυο!
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17303
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 2:13 pm
Το influence είναι αδύνατο να το κρίνουν γιατί αν το δούμε αντικειμενικά και έξω από τις φαμφαρες των φανς είναι κάτι που φαίνεται με την πάροδο των χρονων. Άλλο μόδα, άλλο πραγματικά influence. Δεν μπορούμε να περιμένουμε από βραβεία που γίνονται την ίδια χρονιά να έχουν κριτήριο το influence.
oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17303
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 2:18 pm
Το 25 πάντως έχει αποδειχτεί οτι περα από την εμπορικότητα του είναι και ένα timeless album από την αρχή ως το τέλος. Το Lemonade δεν έχει αποδείξει τίποτα από τα δυο. Προσωπικά ακούω πιο πολύ το lemonade και καλλιτεχνικά για εμένα έχει μεγαλύτερη αξία. Απλά κρίνοντας έξω από το προσωπικό μου γουστο δεν μπορω να αμφισβητήσω και την νίκη του 25. Ειναι ένα κλασικό άλμπουμ που θα μεινει στην ιστορία της μουσικής.
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7854
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 2:23 pm
oberlina έγραψε:Το 25 πάντως έχει αποδειχτεί οτι περα από την εμπορικότητα του είναι και ένα timeless album από την αρχή ως το τέλος. Το Lemonade δεν έχει αποδείξει τίποτα από τα δυο. Προσωπικά ακούω πιο πολύ το lemonade και καλλιτεχνικά για εμένα έχει μεγαλύτερη αξία. Απλά κρίνοντας έξω από το προσωπικό μου γουστο δεν μπορω να αμφισβητήσω και την νίκη του 25. Ειναι ένα κλασικό άλμπουμ που θα μεινει στην ιστορία της μουσικής.

Αλμπουμάρα είναι το 25 τι να λέμε.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7854
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 2:41 pm
Να συμπληρώσω όμως ότι τα Grammys είναι Ακαδημία και το λιγότερο που οφείλει να κάνει μια Ακαδημία είναι να ψηφίζει με μουσικά κριτήρια. Άσχετα που αυτό δεν συμβαίνει ποτέ στις βασικές κατηγορίες. Υποστηρίζω το Lemonade οχι γιατί μου αρέσει προσωπικά περισσότερο ή λιγότερο από το 25. Το θεωρώ μουσικά ολοκληρωμένη πρόταση. Προσωπικά υποστηρίζω πάντα τον καλλιτέχνη που ψάχνεται ακόμα κι αν αποτύχει το αποτέλεσμα. Εδώ πέτυχε και με το παραπάνω. Φυσικά το 25 έχει (και είχε από την πρώτη ακρόαση) τη στόφα του ενός κλασσικού album αλλά όπως έχω ξαναπεί στο παρελθόν δεν καταλαβαίνω γιατί (μια Ακαδημία ξαναλέω) να βραβεύσει και το 21 και το 25 που είναι δύο εντελώς ίδιας (μουσικά) λογικής albums. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την Adele και εύχομαι να μην ακουγομαι σαν κολλημένος φαν της Bey.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas και oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17303
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 2:54 pm
Γενικά είναι δύσκολο να επιχειρηματολογήσεις σε ντιμπέιτ κλασικό vs urban υπέρ του urban.
greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2360
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 6:27 pm
Kostask έγραψε:Το 2014 έχασε από τον Beck, ενώ το Beyoncé είχε σπάσει όλα τα ρεκόρ και είχε αλλάξει και τη βιομηχανία μια για πάντα!
Τα Grammys έχουν συγκεκριμένο voting pool με συγκεκριμένα γούστα, προφίλ και απόψεις. Δεν κρίνουν ούτε τη μουσική ούτε το influence του έργου, κρίνουν με πολιτικά κριτήρια αρκετά συχνά! 
Όπως και να ‘χει εγω το ευχαριστήθηκα αυτό που έγινε γιατί ήταν αυθόρμητο και αγνό από την Adele. Επίσης νομίζω ο κόσμος 7 χρόνια μετά θυμαται το γεγονός και δεν εστιάζει στο βραβείο, οποτε είναι win win και για τις δυο!
δεν ειχε  μεγαλα χιτς ομως...οχι πως ειχε ο Beck δλδ αλλα η Beyonce ειναι mainstream artist. Πως αλλαξε τη βιομηχανια ομως; Εννοεις το marketing strategy, που κυκλοφορησε χωρις προμο;  Αξιζε το grammy για αυτο;

Οπως και να εχει τα περισσοτερα grammys η Beyonce τα νικαει απλα λογω ονοματος αν δειτε στις κατηγοριες ποιοι ειναι αντιπαλοι.Αμφιβαλλω αν οι voters δινουν σημασια στους υποψηφιους...ψηφιζουν αυτους που ξερουν και γνωριζουν τραγουδια ειδικα στις ειδικες κατηγοριες. Στις γενικες κατηγοριες επειδη εχουν δικαιωμα ψηφου ολοι, συνηθως αν υπαρχουν υποψηφιοι ιδιων genre(συνηθως ποπ/r&B) επωφελουνται υποψηφιοι αλλοι (country, rock) ή crossover artists


Έχει επεξεργασθεί από τον/την greggel1982 στις Σαβ Αυγ 26, 2023 6:35 pm, 1 φορά
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18411
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 6:32 pm
ChristosSav έγραψε:Φυσικά το 25 έχει (και είχε από την πρώτη ακρόαση) τη στόφα του ενός κλασσικού album αλλά όπως έχω ξαναπεί στο παρελθόν δεν καταλαβαίνω γιατί (μια Ακαδημία ξαναλέω) να βραβεύσει και το 21 και το 25 που είναι δύο εντελώς ίδιας (μουσικά) λογικής albums. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την Adele και εύχομαι να μην ακουγομαι σαν κολλημένος φαν της Bey.
Για την Taylor ωστόσο δεν μπορεί να ειπωθεί αυτό. Και τα 3 AOTY είναι για διαφορετικό είδος μουσικής.
Fearless - Country 
1989 - Pop
Folklore - Indie Folk

Αρέσει στον χρήστη ChristosSav

Διαφωνεί ο χρήστης oberlina

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7854
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 6:38 pm
Filippos έγραψε:
ChristosSav έγραψε:Φυσικά το 25 έχει (και είχε από την πρώτη ακρόαση) τη στόφα του ενός κλασσικού album αλλά όπως έχω ξαναπεί στο παρελθόν δεν καταλαβαίνω γιατί (μια Ακαδημία ξαναλέω) να βραβεύσει και το 21 και το 25 που είναι δύο εντελώς ίδιας (μουσικά) λογικής albums. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την Adele και εύχομαι να μην ακουγομαι σαν κολλημένος φαν της Bey.
Για την Taylor ωστόσο δεν μπορεί να ειπωθεί αυτό. Και τα 3 AOTY είναι για διαφορετικό είδος μουσικής.
Fearless - Country 
1989 - Pop
Folklore - Indie Folk

Όχι αλλά μπορούν να ειπωθούν άλλα Oops

Αρέσει στον χρήστη oberlina

greggel1982
greggel1982
Mega Vandicted
Mega Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2360
Join date : 23/02/2017

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 1996 και Εσενα Περιμένω
Αγαπημένο τραγούδι: Θα Θελα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 6:59 pm
Filippos έγραψε:
ChristosSav έγραψε:Φυσικά το 25 έχει (και είχε από την πρώτη ακρόαση) τη στόφα του ενός κλασσικού album αλλά όπως έχω ξαναπεί στο παρελθόν δεν καταλαβαίνω γιατί (μια Ακαδημία ξαναλέω) να βραβεύσει και το 21 και το 25 που είναι δύο εντελώς ίδιας (μουσικά) λογικής albums. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την Adele και εύχομαι να μην ακουγομαι σαν κολλημένος φαν της Bey.
Για την Taylor ωστόσο δεν μπορεί να ειπωθεί αυτό. Και τα 3 AOTY είναι για διαφορετικό είδος μουσικής.
Fearless - Country 
1989 - Pop
Folklore - Indie Folk
παντως παρολο που την θεωρω overrated και αδιανοητο να εχει 3 AOTY ενω αλλοι δεν εχουν ουτε ενα, ηταν απολυτα δικαιες και οι 3 νικες της, τις συγκεκριμενες χρονιες.
ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7854
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Σαβ Αυγ 26, 2023 7:29 pm
greggel1982 έγραψε:
Filippos έγραψε:
ChristosSav έγραψε:Φυσικά το 25 έχει (και είχε από την πρώτη ακρόαση) τη στόφα του ενός κλασσικού album αλλά όπως έχω ξαναπεί στο παρελθόν δεν καταλαβαίνω γιατί (μια Ακαδημία ξαναλέω) να βραβεύσει και το 21 και το 25 που είναι δύο εντελώς ίδιας (μουσικά) λογικής albums. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την Adele και εύχομαι να μην ακουγομαι σαν κολλημένος φαν της Bey.
Για την Taylor ωστόσο δεν μπορεί να ειπωθεί αυτό. Και τα 3 AOTY είναι για διαφορετικό είδος μουσικής.
Fearless - Country 
1989 - Pop
Folklore - Indie Folk
παντως παρολο που την θεωρω overrated και αδιανοητο να εχει 3 AOTY ενω αλλοι δεν εχουν ουτε ενα, ηταν απολυτα δικαιες και οι 3 νικες της, τις συγκεκριμενες χρονιες.

Ας δανειστώ μια φράση από το αρχαίο δράμα:

"Μεγάλο βόδι πατάει τη γλώσσα μου"

Οπότε δεν μπορώ να μιλήσω. Ventalia

Αρέσει στον χρήστη Filippos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17303
Join date : 12/12/2020

Beyoncé - Σελίδα 22 Empty Απ: Beyoncé

Κυρ Αυγ 27, 2023 4:02 am
greggel1982 έγραψε:
Kostask έγραψε:Το 2014 έχασε από τον Beck, ενώ το Beyoncé είχε σπάσει όλα τα ρεκόρ και είχε αλλάξει και τη βιομηχανία μια για πάντα!
Τα Grammys έχουν συγκεκριμένο voting pool με συγκεκριμένα γούστα, προφίλ και απόψεις. Δεν κρίνουν ούτε τη μουσική ούτε το influence του έργου, κρίνουν με πολιτικά κριτήρια αρκετά συχνά! 
Όπως και να ‘χει εγω το ευχαριστήθηκα αυτό που έγινε γιατί ήταν αυθόρμητο και αγνό από την Adele. Επίσης νομίζω ο κόσμος 7 χρόνια μετά θυμαται το γεγονός και δεν εστιάζει στο βραβείο, οποτε είναι win win και για τις δυο!
δεν ειχε  μεγαλα χιτς ομως...οχι πως ειχε ο Beck δλδ αλλα η Beyonce ειναι mainstream artist. Πως αλλαξε τη βιομηχανια ομως; Εννοεις το marketing strategy, που κυκλοφορησε χωρις προμο;  Αξιζε το grammy για αυτο;

Οπως και να εχει τα περισσοτερα grammys η Beyonce τα νικαει απλα λογω ονοματος αν δειτε στις κατηγοριες ποιοι ειναι αντιπαλοι.Αμφιβαλλω αν οι voters δινουν σημασια στους υποψηφιους...ψηφιζουν αυτους που ξερουν και γνωριζουν τραγουδια ειδικα στις ειδικες κατηγοριες. Στις γενικες κατηγοριες επειδη εχουν δικαιωμα ψηφου ολοι, συνηθως αν υπαρχουν υποψηφιοι ιδιων genre(συνηθως ποπ/r&B) επωφελουνται υποψηφιοι αλλοι (country, rock) ή crossover artists
Όχι ότι αυτό που έγραψες δεν εχει δόση αλήθειας απλά δεν είναι μόνο το όνομα της Beyoncé αλλά και των μουσικών με τους οποίους συνεργάζεται. Όταν πχ έχει στο άλμπουμ της Neil Rodgers είναι λογικό ότι θα μαζέψει πολλές εύκολες κατηγορίες.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης