Vandicted
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Διλήμματα

+18
devafan76
Kostas vandikos
NikosVandikos
Steliosg
Chrismont
Diafora_
n1kos
thebest20
Chronis
ChristosSav
kinop
Liakoman
filis
oberlina
Antonius
Leonidas
Kostas_1
Filippos
22 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 33515
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 2:05 pm
Filippos έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Άμα ειναι έτσι να αρχίσουμε να ακυρώνουμε και τη δισκογραφία  του MJ ή της Madonna και να τους βγάλουμε dated. 
Παρόλο που εδω και μια 5ετια κι η κουτσή Μαρία εχει βγάλει τραγούδι  με 80s vibes.

Νιώθω ότι μιλάμε σε εντελώς διαφορετικά μήκη κύματος σε τόσο βασικά πράγματα που θεωρώ πλέον εντελώς ανώφελο να συζητάμε τέτοια πράγματα.

Δεν πήγαινε συγκεκριμένα σε αυτο που έγραψες.. ηταν η αφορμή..  επειδή παρατηρώ αυτο με τον χαρακτηρισμό  dated που εχει γίνει καραμέλα.
Εντωμεταξύ Κώστα όταν είχα θέσει το δίλημμα Telephone vs Me against the music, πρώτος είχες γράψει ότι θεωρείς πως το Telephone ανήκει στα early 10s. Τώρα σε πείραξε το dated. Laughing
Το γεγονός ότι όταν παίξουν σε ένα μαγαζί κάνουν χαμό δεν αλλάζει κάτι. Και μόνο για το nostalgia προφανώς και θα κάνουν χαμό, δεν τα είπαμε φλοπες. 
Και το Άλλο μισό της Δέσποινας θα κάνει χαμό όπου παίξει, αλλά είναι ένα dated τσιφτετέλι.

Εντωμεταξύ κάποιος μου το ειχε ξαναγράψει τότε, νομίζω ο Λεωνιδας, κι είχα εξηγήσει οτι εννοούσα πως για ΕΜΕΝΑ εχει μείνει στα early 10s. Οτι δηλαδή έχω απο τότε να βάλω να το ακούσω. 
Αλλα οπως και να εχει, δεν θεωρώ καθολου dated τα πρώτα της τραγούδια. Αν βγαίνανε σημερα ναι δεν θα ακουγοντουσαν σημερινά αλλά έμειναν διαχρονικά για κάποιο λογο. (Το telephone btw δεν ειχε  διαχρονικότητα)
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18417
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 2:57 pm
Kostas_1 έγραψε:
Filippos έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Άμα ειναι έτσι να αρχίσουμε να ακυρώνουμε και τη δισκογραφία  του MJ ή της Madonna και να τους βγάλουμε dated. 
Παρόλο που εδω και μια 5ετια κι η κουτσή Μαρία εχει βγάλει τραγούδι  με 80s vibes.

Νιώθω ότι μιλάμε σε εντελώς διαφορετικά μήκη κύματος σε τόσο βασικά πράγματα που θεωρώ πλέον εντελώς ανώφελο να συζητάμε τέτοια πράγματα.

Δεν πήγαινε συγκεκριμένα σε αυτο που έγραψες.. ηταν η αφορμή..  επειδή παρατηρώ αυτο με τον χαρακτηρισμό  dated που εχει γίνει καραμέλα.
Εντωμεταξύ Κώστα όταν είχα θέσει το δίλημμα Telephone vs Me against the music, πρώτος είχες γράψει ότι θεωρείς πως το Telephone ανήκει στα early 10s. Τώρα σε πείραξε το dated. Laughing
Το γεγονός ότι όταν παίξουν σε ένα μαγαζί κάνουν χαμό δεν αλλάζει κάτι. Και μόνο για το nostalgia προφανώς και θα κάνουν χαμό, δεν τα είπαμε φλοπες. 
Και το Άλλο μισό της Δέσποινας θα κάνει χαμό όπου παίξει, αλλά είναι ένα dated τσιφτετέλι.
Αλλα οπως και να εχει, δεν θεωρώ καθολου dated τα πρώτα της τραγούδια. Αν βγαίνανε σημερα ναι δεν θα ακουγοντουσαν σημερινά αλλά έμειναν διαχρονικά για κάποιο λογο. (Το telephone btw δεν ειχε  διαχρονικότητα)
Άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε δηλαδή  dv-nustazo
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 33515
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 3:08 pm
Filippos έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
Filippos έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:
oberlina έγραψε:
Kostas_1 έγραψε:Άμα ειναι έτσι να αρχίσουμε να ακυρώνουμε και τη δισκογραφία  του MJ ή της Madonna και να τους βγάλουμε dated. 
Παρόλο που εδω και μια 5ετια κι η κουτσή Μαρία εχει βγάλει τραγούδι  με 80s vibes.

Νιώθω ότι μιλάμε σε εντελώς διαφορετικά μήκη κύματος σε τόσο βασικά πράγματα που θεωρώ πλέον εντελώς ανώφελο να συζητάμε τέτοια πράγματα.

Δεν πήγαινε συγκεκριμένα σε αυτο που έγραψες.. ηταν η αφορμή..  επειδή παρατηρώ αυτο με τον χαρακτηρισμό  dated που εχει γίνει καραμέλα.
Εντωμεταξύ Κώστα όταν είχα θέσει το δίλημμα Telephone vs Me against the music, πρώτος είχες γράψει ότι θεωρείς πως το Telephone ανήκει στα early 10s. Τώρα σε πείραξε το dated. Laughing
Το γεγονός ότι όταν παίξουν σε ένα μαγαζί κάνουν χαμό δεν αλλάζει κάτι. Και μόνο για το nostalgia προφανώς και θα κάνουν χαμό, δεν τα είπαμε φλοπες. 
Και το Άλλο μισό της Δέσποινας θα κάνει χαμό όπου παίξει, αλλά είναι ένα dated τσιφτετέλι.
Αλλα οπως και να εχει, δεν θεωρώ καθολου dated τα πρώτα της τραγούδια. Αν βγαίνανε σημερα ναι δεν θα ακουγοντουσαν σημερινά αλλά έμειναν διαχρονικά για κάποιο λογο. (Το telephone btw δεν ειχε  διαχρονικότητα)
Άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε δηλαδή  dv-nustazo

Μα χρυσέ μου παίζει ρόλο το πότε θα κυκλοφορήσει ενα τραγούδι. 
Να παραλληλίσω δυο αγαπημένες μας να  καταλάβεις πως το εννοω.

Δεσποινα :

Η Γη κι η Σελήνη τότε εκανε χαμό , κι ακόμη κάνει όποτε ακουστεί κάπου. Πέρσι τα Καλοκαίρια πήγαν άπατα γιατί Ακουγόταν ως ενα παλιό τραγούδι. 

Britney :

Το Scream & shout πριν 10 χρονια εκανε χαμό κι ακόμη κάνει αν παίξει κάπου. Το mind your business φέτος , πέρα απο τη δύναμη του ονόματος της Brit , δεν εχει καμία ελπίδα να κάνει τιποτα διότι  ακούγεται παλιό.
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18417
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 3:26 pm
Νομίζω αποδίδουμε διαφορετική σημασία στο dated. Δεν σημαίνει ότι επειδή ένα τραγούδι είναι dated δεν θα κάνει χαμό αν παίξει κάπου. Τέτοιες επιτυχίαρες λογικό κιόλας και μόνο για την νοσταλγία.
Εγώ το λέω με την έννοια ότι ακούγεται πως είναι τραγούδι που ανήκει σε μια άλλη εποχή, όπως είπες κι εσύ. Ενώ πχ το Style θεωρώ πως είναι τραγούδι που θα μπορούσε άνετα να βγει φέτος. 
Δεν ξέρω γιατί αναφέρεις καινούργια τραγούδια ως παράδειγμα. Εμείς λέμε για παλιά τραγούδια.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17313
Join date : 12/12/2020

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 3:39 pm
το dated είχε έρθει ως επιχείρημα από κάποιον πάνω συζήτηση για impact. Μην τρελένεστε με το κάθε τι και τραβάτε την συζήτηση από τα μαλλιά. Το αν πχ θα χορέψει ο κόσμος ένα τραγούδι στο κλαμπ σήμερα είναι ασχετο με το impact και δεν σημαίνει ότι η παραγωγή και ο ήχος του δεν ειναι dated. Πχ το just dance εμένα μου ακούγεται ως προϊόν της εποχής του. Ειδικά η παραγωγή του. Αρκεί απλά να ακούσεις το Hung Up και η διαφορά νομίζω είναι ολοφάνερη ακόμα και στον πιο biased ακροατή.

Αρέσει στους χρήστες Filippos, petros1994 και filis

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17313
Join date : 12/12/2020

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 3:42 pm
Και για να μην γίνει πάλι triggered ο Λεωνιδας που δεν σηκώνει μύγα στο σπαθί του για απολύτως τίποτα που έχει να κάνει την Γκαγκα… ας αλλάξουμε το just dance με το Umbrella της Ριανα

Αρέσει στον χρήστη greggel1982

Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 58553
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 3:47 pm
oberlina έγραψε:Και για να μην γίνει πάλι triggered ο Λεωνιδας που δεν σηκώνει μύγα στο σπαθί του για απολύτως τίποτα που έχει να κάνει την Γκαγκα… ας αλλάξουμε το just dance με το Umbrella της Ριανα
Σοβαρά τώρα;
Βγάλατε το Fame dated album, χωρίς κανένα impact και μου κάνατε ανώτερο το 1989 της Taylor ένα απλό basic pop album.

Δεν είναι ότι δεν σηκώνω μύγα στο σπαθί μου. Είναι ότι από χθες διάβασα τις βλακείες εδώ μέσα για πράματα που έχουν αποτιμηθεί στην Gaga πριν χρόνια από όλους τους επισήμους φορείς.
Καταλαβαίνω πως κάποιοι δεν ψάξατε την καριέρα της ή ότι ανήκετε σε αλλά φαντομς που δεν την συμπαθούν αλλά έλεος κάπου. Laughing

Απλά deal with it

______________________
Lady Gaga Saved Us
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 58553
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 3:50 pm
oberlina έγραψε:το dated είχε έρθει ως επιχείρημα από κάποιον πάνω συζήτηση για impact. Μην τρελένεστε με το κάθε τι και τραβάτε την συζήτηση από τα μαλλιά. Το αν πχ θα χορέψει ο κόσμος ένα τραγούδι στο κλαμπ σήμερα είναι ασχετο με το impact και δεν σημαίνει ότι η παραγωγή και ο ήχος του δεν ειναι dated. Πχ το just dance εμένα μου ακούγεται ως προϊόν της εποχής του. Ειδικά η παραγωγή του. Αρκεί απλά να ακούσεις το Hung Up και η διαφορά νομίζω είναι ολοφάνερη ακόμα και στον πιο biased ακροατή.
Το impact τι σχέση έχει με το dated?
Όλη η δισκογραφία της Britney μέχρι το 2003 όπως και οι εμφανίσεις της dated είναι στο σήμερα. Το impact τους όμως είναι αναμφισβήτητο.

Και ξαναλέω ναι κάποια τραγούδια της Gaga φωνάζουν ξέγνοιαστο 2009.
Είναι όμως κι αλλά πολλά που άνετα στέκονται στο σήμερα. Μην ξεχνάτε ποια έκανε χιτ φέτος με τραγούδι 12 χρόνων

______________________
Lady Gaga Saved Us

Αρέσει στους χρήστες Kostas_1, oberlina και Kostas vandikos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17313
Join date : 12/12/2020

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 3:56 pm
Leonidas έγραψε:
oberlina έγραψε:Και για να μην γίνει πάλι triggered ο Λεωνιδας που δεν σηκώνει μύγα στο σπαθί του για απολύτως τίποτα που έχει να κάνει την Γκαγκα… ας αλλάξουμε το just dance με το Umbrella της Ριανα
Σοβαρά τώρα;
Βγάλατε το Fame dated album, χωρίς κανένα impact και μου κάνατε ανώτερο το 1989 της Taylor ένα απλό basic pop album.

Δεν είναι ότι δεν σηκώνω μύγα στο σπαθί μου. Είναι ότι από χθες διάβασα τις βλακείες εδώ μέσα για πράματα που έχουν αποτιμηθεί στην Gaga πριν χρόνια από όλους τους επισήμους φορείς.
Καταλαβαίνω πως κάποιοι δεν ψάξατε την καριέρα της ή ότι ανήκετε σε αλλά φαντομς που δεν την συμπαθούν αλλά έλεος κάπου. Laughing

Απλά deal with it
Όλοι έγραψαν την άποψη τους. Κάποιοι την αιτιολόγησαν κάποιοι οχι. Δεν νομίζω ότι βγάλαμε κάτι. Συζήτηση γίνεται. Δεν ξέρω γιατί τρελενεσαι τόσο όταν δεν γράφονται προσβολές ούτε αφορίστηκες δηλώσεις. Θυμήσου απλά τι έγραφες εσυ πριν μια βδομάδα στο θρεντ της Αγκιλέρα και ποσο αφοριστικος ήσουν στα πάντα. Δεν θέλω να φαντάζομαι πως θα αντιδρούσες αν γραφόντουσαν παρόμοια πράγματα για Γκαγκα. 

όπως εσυ έχεις το δικαίωμα να λες basic pop album το 1989 έτσι απλά ίσως να έχουν και οι άλλοι να λένε dated τον ήχο του FM. Εσυ γιατί να θίγεσαι ενώ πχ ο Φίλιππος να πρέπει να αποδεχτεί την δίκη σου γνώμη για το 1989;
Leonidas
Leonidas
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 58553
Join date : 07/11/2015
Age : 22
Location : Λάρισα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι: Παράτα με
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 4:06 pm
Δεν είναι άποψη ότι το 1989 είναι ένα απλό ποπ άλμπουμ ουυε ότι κάποια κομμάτια από το Fame είναι πια ξεπερασμένα σε ήχο (με την έννοια ότι δεν θα έβγαζε κανείς σήμερα τέτοια τραγούδια). Γεγονός είναι που χρειάζεται αποδοχή και από τις δυο πλευρές.

Η συζήτηση ήταν ως προς το ποιο από όλα αυτά τα άλμπουμ είχαν μεγαλύτερη επιρροή στην ποπ κουλτούρα. Δεν χωράει γνώμη εδώ αλλά ζυγίζεις γεγονότα. Για αυτό είπα πως η μόνη σωστή απάντηση ήταν το Fame και ανέφερα μερικά από τα κατορθώματα του χωρίς να πω πωλήσεις και streams.

Κανένας όμως δεν δικαιολόγησε γιατί ψήφισε κάτι άλλο. Απλά ψήφισε τον δισκο της αγαπημένης του. dv-pen

______________________
Lady Gaga Saved Us
Diafora_
Diafora_
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1407
Join date : 26/06/2018

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 4:15 pm
Είναι αστείο να λέμε ότι από αυτά τα 4 άλμπουμ δεν έχουν μείνει τραγούδια που να παίζουν ασταμάτητα μέχρι και σήμερα. Όλα έχουν αφήσει τέτοια κομμάτια. Επιτυχία είχαν όλα όταν βγήκαν, θεωρώ πιο influential όπως προείπα τη Gaga που σε όλη την era επανέφερε πράγματα μουσικά και σε επίπεδο εκκεντρικού image κλπ. Άφησε απόηχο δυνατό. Η K. Perry έφερε έναν αέρα απενοχοποιημένης ποπ που είχε impact και συνεχώς έδινε no1 singles. Και κάτι τέτοιο ήταν ανατρεπτικό. Η Swift άλλαξε ήχο και πέρασε από ένα είδος σε ένα άλλο με μεγάλη επιτυχία, οι στίχοι της πάντα ήταν catchy και είχαν wit. Θα έλεγα να αναγνωρίσετε τις δυνάμεις του κάθε album και της κάθε era, ο καθένας έχει το κριτήριό του και τις αδυναμίες του προφανώς. Άσε που αν ψάχναμε τα τοπ επιδραστικά άλμπουμ και eras των τελευταίων 30-40 ετών θα επρεπε να κοιτάξουμε εντελώς αλλού.

Αρέσει στους χρήστες kinop, Leonidas, Filippos, greggel1982, oberlina και Kostas vandikos

oberlina
oberlina
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 17313
Join date : 12/12/2020

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 4:22 pm
Leonidas έγραψε:Δεν είναι άποψη ότι το 1989 είναι ένα απλό ποπ άλμπουμ ουυε ότι κάποια κομμάτια από το Fame είναι πια ξεπερασμένα σε ήχο (με την έννοια ότι δεν θα έβγαζε κανείς σήμερα τέτοια τραγούδια). Γεγονός είναι που χρειάζεται αποδοχή και από τις δυο πλευρές.

Η συζήτηση ήταν ως προς το ποιο από όλα αυτά τα άλμπουμ είχαν μεγαλύτερη επιρροή στην ποπ κουλτούρα. Δεν χωράει γνώμη εδώ αλλά ζυγίζεις γεγονότα. Για αυτό είπα πως η μόνη σωστή απάντηση ήταν το Fame και ανέφερα μερικά από τα κατορθώματα του χωρίς να πω πωλήσεις και streams.

Κανένας όμως δεν δικαιολόγησε γιατί ψήφισε κάτι άλλο. Απλά ψήφισε τον δισκο της αγαπημένης του. dv-pen

για κάποιον και το fame μπορεί να χαρακτηριστεί ως basic pop album. 

Αυτά τα γεγονότα ζήτησα και εγώ αλλά δεν πήρα και κάποια ικανοποιητική και ουσιαστική απάντηση για το impact του συγκεκριμένου άλμπουμ. Ειδικά από εσένα που ήσουν τόσο απολυτως. Εγώ προσωπικά (καθώς δεν έγραψα τη γνώμη μου) μαζί με το 1989 θα το έβαζα με ένα μικρό προβάσιδμα στο 1989 για λόγους που δεν θεωρώ οτι χρειάζεται να αναλύσω στο φόρουμ γιατί κανείς δεν θα τους διαβάσει.

Εμένα η αγαπημένη μου είναι η Ριάνα.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Diafora_
Diafora_
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1407
Join date : 26/06/2018

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 4:26 pm
Προσωπικά όταν μιλάτε για basic pop ουτε καν καταλαβαίνω τι εννοείτε. Ο καθένας το χρησιμοποιεί κατά το δοκούν βλέπω.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Diafora_ στις Κυρ Ιουλ 23, 2023 4:26 pm, 1 φορά

Αρέσει στον χρήστη oberlina

kinop
kinop
Super Vandicted
Super Vandicted
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 1613
Join date : 01/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2006
Αγαπημένο τραγούδι: Όλα οδηγούν σ' εσένα
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 4:26 pm
Εγώ το καταλαβαίνω αυτό που λέτε για το Just Dance και το Poker Face λόγω της παραγωγής. Απλώς πιστεύω ότι περισσότερο φταίει ότι σαν τραγούδια χαρακτήρισαν την εποχή τους και συνολικά δεν μπορούμε να τα δούμε σήμερα (όπως πχ και για το Umbrella). Πάντως, δεν νομίζω ότι θα κόλλαγε να τα κυκλοφορήσει σήμερα, και στο Chromatica σε μεγάλο βαθμό τόλμησε με επιρροές (πχ πιο europop ήχος) που σημερινές δεν τις λες. 

Βέβαια, ας μην το γενικεύουμε. Για μένα και τα 8 κομμάτια του Fame Monster θα μπορούσαν να βγουν αυτούσια αύριο και θα ήταν καλύτερα από κάθε pop κυκλοφορία σήμερα.

Αρέσει στους χρήστες Leonidas, oberlina και Kostas vandikos

Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 33515
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 4:53 pm
oberlina έγραψε:
Leonidas έγραψε:Δεν είναι άποψη ότι το 1989 είναι ένα απλό ποπ άλμπουμ ουυε ότι κάποια κομμάτια από το Fame είναι πια ξεπερασμένα σε ήχο (με την έννοια ότι δεν θα έβγαζε κανείς σήμερα τέτοια τραγούδια). Γεγονός είναι που χρειάζεται αποδοχή και από τις δυο πλευρές.

Η συζήτηση ήταν ως προς το ποιο από όλα αυτά τα άλμπουμ είχαν μεγαλύτερη επιρροή στην ποπ κουλτούρα. Δεν χωράει γνώμη εδώ αλλά ζυγίζεις γεγονότα. Για αυτό είπα πως η μόνη σωστή απάντηση ήταν το Fame και ανέφερα μερικά από τα κατορθώματα του χωρίς να πω πωλήσεις και streams.

Κανένας όμως δεν δικαιολόγησε γιατί ψήφισε κάτι άλλο. Απλά ψήφισε τον δισκο της αγαπημένης του. dv-pen

για κάποιον και το fame μπορεί να χαρακτηριστεί ως basic pop album. 

Αυτά τα γεγονότα ζήτησα και εγώ αλλά δεν πήρα και κάποια ικανοποιητική και ουσιαστική απάντηση για το impact του συγκεκριμένου άλμπουμ. Ειδικά από εσένα που ήσουν τόσο απολυτως. Εγώ προσωπικά (καθώς δεν έγραψα τη γνώμη μου) μαζί με το 1989 θα το έβαζα με ένα μικρό προβάσιδμα στο 1989 για λόγους που δεν θεωρώ οτι χρειάζεται να αναλύσω στο φόρουμ γιατί κανείς δεν θα τους διαβάσει.

Εμένα η αγαπημένη μου είναι η Ριάνα.

Κι εμενα παντως μεταξύ αυτών η Rihanna ειναι η πιο αγαπημένη μου αλλά TFM ψήφισα.

Αρέσει στον χρήστη oberlina

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18417
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 4:58 pm
oberlina έγραψε:
Leonidas έγραψε:Δεν είναι άποψη ότι το 1989 είναι ένα απλό ποπ άλμπουμ ουυε ότι κάποια κομμάτια από το Fame είναι πια ξεπερασμένα σε ήχο (με την έννοια ότι δεν θα έβγαζε κανείς σήμερα τέτοια τραγούδια). Γεγονός είναι που χρειάζεται αποδοχή και από τις δυο πλευρές.

Η συζήτηση ήταν ως προς το ποιο από όλα αυτά τα άλμπουμ είχαν μεγαλύτερη επιρροή στην ποπ κουλτούρα. Δεν χωράει γνώμη εδώ αλλά ζυγίζεις γεγονότα. Για αυτό είπα πως η μόνη σωστή απάντηση ήταν το Fame και ανέφερα μερικά από τα κατορθώματα του χωρίς να πω πωλήσεις και streams.

Κανένας όμως δεν δικαιολόγησε γιατί ψήφισε κάτι άλλο. Απλά ψήφισε τον δισκο της αγαπημένης του. dv-pen

για κάποιον και το fame μπορεί να χαρακτηριστεί ως basic pop album. 

Αυτά τα γεγονότα ζήτησα και εγώ αλλά δεν πήρα και κάποια ικανοποιητική και ουσιαστική απάντηση για το impact του συγκεκριμένου άλμπουμ. Ειδικά από εσένα που ήσουν τόσο απολυτως. Εγώ προσωπικά (καθώς δεν έγραψα τη γνώμη μου) μαζί με το 1989 θα το έβαζα με ένα μικρό προβάσιδμα στο 1989 για λόγους που δεν θεωρώ οτι χρειάζεται να αναλύσω στο φόρουμ γιατί κανείς δεν θα τους διαβάσει.

Εμένα η αγαπημένη μου είναι η Ριάνα.
Εγώ θέλω να τους διαβάσω zouzounies1

Αρέσει στους χρήστες petros1994, filis και oberlina

ChristosSav
ChristosSav
Silver Member
Silver Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 7857
Join date : 03/01/2021
Age : 35
Location : Αθήνα

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Προφητείες

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Κυρ Ιουλ 23, 2023 5:47 pm
Που είναι εκείνη η φωτογραφία που εβαλα τον καφέ μου πάνω στο 1989. Την εχασα.

Αρέσει στον χρήστη Filippos

Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18417
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Δευ Ιουλ 24, 2023 6:27 pm
4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Img_2231

1. Ποιο collab θα θέλατε να γίνει ;
2. Ποιο πιστεύετε πως είναι πιο ταιριαστό ;
3. Ποιο πιστεύετε πως θα έκανε την μεγαλύτερη επιτυχία ;
Kostas_1
Kostas_1
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 33515
Join date : 24/11/2015

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από: 2008
Αγαπημένο τραγούδι:
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Δευ Ιουλ 24, 2023 6:34 pm
1. Cardi (της αξίζει Ventalia )
2. Selena (να της αυξήσει τα views Laughing )
3. Ariana
Filippos
Filippos
Platinum Member
Platinum Member
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 18417
Join date : 07/08/2016
Age : 26

Me & Despina
Fan της Δέσποινας από:
Αγαπημένο τραγούδι: Θέλω Να Σε Δω
Αγαπημένος δίσκος: Γεια

4 - Διλήμματα  - Σελίδα 41 Empty Απ: Διλήμματα

Δευ Ιουλ 24, 2023 6:48 pm
1. Ariana 
2. Adele 
3. Ariana
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης